logo
امروز : سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/11/29 ] [ 5 جمادی الاول 1444 ]
شناسه خبر : ۷۲۲
آشفته بازار و بی قانونی بی سابقه در موسیقی ارشاد؛

تابوشکنی های جدید تحت عنوان جشنواره سازهای الکترونیک با پوشش "شب شنبه ها"/ اعتراف به حرکت خزنده گروه های موسیقی زیرزمینی در غفلت مسئولان ارشاد +فیلم

تابوشکنی-های-جدید-تحت-عنوان-جشنواره-سازهای-الکترونیک-با-پوشش-"شب-شنبه-ها"-اعتراف-به-حرکت-خزنده-گروه-های-موسیقی-زیرزمینی-در-غفلت-مسئولان-ارشاد-+فیلم
«شب شنبه ها» پوشش جدیدی که به بهانه اجرای پرفورمنس موسیقی با اجراهای متعدد موسیقی و بلیط فروشی گسترده، تلاش دارد خود را در قامت جشنواره موسیقی راک، جا بیاندازد، بهانه ای برای اجرای انواع موسیقی زیرزمینی، غیرقانونی و غیرمجاز در تهران شده است.

به گزارش موج رسا;  طراح و مدیر ویژه برنامه «شب شنبه ها» در گفتگوهای هدفمند با یک خبرگزاری مطرح از بخشی از برنامه این جریان خبر داده و آنرا اعلام کرده است.

براساس همین گزارش از روز شنبه دوازدهم اسفندماه برنامه های «سمفونی نابودی» با حضور گروه های «تشدید» و «۵ گرم»، «داستان بی پایان» با حضور گروه های «satura»و «out of nowhere» ، »غروب روز مبادا» با حضور گروه «پادرا» و «نجوای جنون آمیز» با حضور گروه های «chinod» و «negative pole» در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا شد که شیوه و نوع اجرای این به اصطلاح پرفورمنس ها، حکایت از عدم نظارت و بی قانونی در اعطای مجوز به این گروه ها بوده و دفتر موسیقی ارشاد که در آستانه جابه جایی مدیر است، به عنوان آخرین اقدام خود باید پاسخگوی این تابوشکنی ها باشد.

  مدیر این برنامه با اعتراف به برنامه ریزی جدی و عملیاتی این جشنواره عنوان کرده است تا شش ماه آینده نیز جای خالی برای اجرای جدید ندارد و این اعتراف حکایت از حرکت خزنده گروه های منحط و موسیقی های زیرزمینی و بی توجهی و گاها" غافلگیری مجموعه ارشاد، اعم از حوزه تئاتر و موسیقی است تاجایی که گردش مالی گسترده این جریان بدون پشتیبانی برخی افراد، حتی قابل رصد و ارزیابی نیست.

  گزارش رسیده به خبرنگار دانا حکایت از تلاش طراحان این به اصطلاح پرفورمنس برای تاثیرگذاری در ماهیت، جامعیت و تاثیرگذاری جشنواره موسیقی جوان و جشنواره بین المللی موسیقی فجر دارد و به نوعی پوشش دهنده گروه های غیرقانونی و غیرمجوز دار در دو حوزه موسیقی الکترونیک و موسیقی موسوم به تلفیقی که موفق به اخذ مجوز نشده اند، باشد.

  همین گزارش حاکی از این است که این تیم به دنبال رسمیت بخشیدن به فعالیت های موسیقی الکترونیک و جایگزینی تدریجی آن در اذهان به عنوان فستیوال موسیقی در بخش های گوناگون است که به اذعان خود آنها این مسئله را عادی سازی کنند.

  این شیوه بی توجهی و عدم نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت امور هنری و عدم نظارت نهادهای مسئول و پاسخگو در این عرصه، نیازمند ورود جدی مسئولان است به ویژه اینکه با تغییر معاونت هنری در ارشاد بساط بسیاری از این کارهای غیرقانونی درحال برچیده شدن است اما شایسته است این مسائل از دید مسئولان به ویژه دستگاه های نظارتی مغفول نماند.

  دانا با احترام به آرامش روحی و روانی جامعه و عدرخواهی تنها بخش کوچکی از دو تبلیغ این برنامه را منتشر می کند تا عمق این نفوذ فرهنگی و بی تدبیری را گوشزد نماید.

  مستندات قراردادها، گردش مالی سنگین، دست های پشت پرده این جریان نیز موجود است که درصورت عدم برخورد سریع منتشر خواهد شد.

 

 
 
 

انتهای پیام/

منبع خبر: راه دانا

نظرات
[ نام : ] [ ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ ]
فرهنگ وهنر وموسیقی وسینما سالیان درازی است که در زنجان فراموش وپریشان است
فرم ارسال نظر