logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۲۱
رئیس جهاد دانشگاهی:

جمهوری اسلامی باید صاحب اقتدار دانش ‌بنیان باشد/ضرورت یکسان سازی شرایط مناقصات

جمهوری-اسلامی-باید-صاحب-اقتدار-دانش-‌بنیان-باشد-ضرورت-یکسان-سازی-شرایط-مناقصات-

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه جمهوری اسلامی باید صاحب اقتدار دانش ‌بنیان باشد، گفت: ما در جهاد دانشگاهی راه را برای توسعه علمی و کسب این اقتدار هموار می‌کنیم.

 

به گزارش موج رسا; سید حمید رضا طیبی ظهر امروز در چهاردهمین گرد همایی سراسری تجاری سازی فناوری و اشتغال در زنجان با بیان اینکه در حوزه پژوهش و فناوری هدف ما این است که همه واحد های جهاد بر اساس نیاز های ملی و یا مزیت‌ های استانی فعالیت ‌های شاخص پژوهشی و فناورانه داشته باشند، اظهار کرد: جهاد برای رسیدن به این اهداف دو مسیر را دنبال می‌کند که یکی تهیه برنامه ‌های توسعه جهاددانشگاهی است که روشی عرضه‌ محور است و راه دیگر تهیه سند نقش جهاد در اجرای نقشه جامع علمی کشور است.

وی با بیان اینکه واحد هایی که تا کنون موفق به انتخاب زمینه پژوهشی مناسب برای فعالیت‌ های خود نشده‌اند، باید طی این برنامه این کار را انجام دهند و نیز در افق ۱۴۰۴ این امر باید عملیاتی شود، افزود: هدف از اجرای این طرح توسعه بخش پژوهشی است. 

رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه فرهنگ سازمانی نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی که بر گرفته از تعالیم و ارزش های اسلامی است تا کنون زبانزد خاص و عام بوده است، بیان کرد: یکی از ویژگی ها و مصادیق بارز این فرهنگ را خود انتقادی و پاسخگویی به موقع به افکار عمومی درون و برون سازمانی به منظور احترام و ترویج این فرهنگ و همچنین ارتقاء فعالیت ها می توان بر شمرد. 

طیبی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به دنبال ارائه فعالیت ‌های شاخص در حوزه پژوهش و فناوری و نیز اجرای مأموریت ‌های محوله از سوی نظام است، تصریح کرد: کشور ما باید صاحب اقتدار دانش ‌بنیان باشد و ما در جهاد دانشگاهی راه را برای توسعه علمی و کسب این اقتدار هموار می‌کنیم. 

وی با بیان اینکه ما معتقدیم که توان ساخت داخل در بخش تجهیزات رشد بسیار خوبی داشته است، اظهار داشت: خواست ما یکسان سازی شرایط در مناقصات است، اگر شرایط یکسان باشد و مشکلات از سر راه برداشته شود همگان می بینند که سازندگان داخلی هیچ مشکلی برای تولید با کیفیت و قیمت مناسب و تحویل در زمان مناسب ندارند.

* تاسیس هفت صندوق غیرانتفاعی حمایت از ایده های برتر در زنجان  

غلامحسین جمیلی، رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به تاسیس هفت صندوق غیرانتفاعی حمایت از ایده های برتر در زنجان، اظهار کرد: صندوق غیرانتفاعی حمایت ایده ای برتر با هدف ارتقای سطح علمی و افزایش پژوهش در بین جوانان خلاق و در جهت تبدیل علم به ثروت و تاسیس شرکت‌ های دانش بنیان شکل می گیرد. 

وی هدف از تشکیل این صندوق ها را تجاری سازی ایده های برتر عنوان کرد و افزود: صندوق های ایده های برتر با عنوان شناسایی و توانمند سازی ایده های برتر و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زنجان شکل می گیرد.//پ//

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *