logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۱۷۵
رئیس نظام صنفی کشاورزی استان زنجان:

تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران پای دلالان را به بازار گندم باز می‌کند/ دست دلالان باید از بازار گندم کوتاه شود

تاخیر-در-پرداخت-مطالبات-گندمکاران-پای-دلالان-را-به-بازار-گندم-باز-می‌کند-دست-دلالان-باید-از-بازار-گندم-کوتاه-شود

رئیس نظام صنفی کشاورزی استان زنجان با اشاره به حضور دلالان در بازار گندم گفت: دست دلالان باید از بازار گندم کوتاه شود.

علی خانمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به ثبات قیمت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: افزایش قیمت گندم را به دلایل مختلف که می‌گویند ممکن است با افزایش خرید تضمینی افزایش قیمت آرد و به سبب آن افزایش قیمت نان اتفاق می‌افتد و منجر فشار‌های اجتماعی می‌شود ثابت نگه داشتند و با این حال حداقل پرداخت مطالبات گندمکاران به موقع ئرداخت نمی‌شود.

وی تصریح کرد: خرید تضمینی در برخی از استانها آغاز شده و دو سه ماه از برداشت‌ها گذشته هنوز نتوانستند پول آنها را بدهند.

خانمحمدی افزود: تماس‌های زیادی از استانها داریم و تاکنون توانستند 50 درصد پول هزینه خرید تضمینی پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت در خرید تضمینی گندم از الان اعلام می‌کند که پول ندارد گفت: دولت در ابتدای برداشت‌ها این حرف را می‌زند وای به آن روزی که برداشت‌ها و خرید‌ها در استانهای مرکزی و غربی انجام شود.

رئیس نظام صنفی کشاورزی استان زنجان ابراز کرد: امسال در سطح کشور به طور متوسط 10 تا 11 میلیون تن گندم در کشور برداشت می‌شود باید مسئولان از الان به فکر باشند.

وی افزود: با باز شدن پای دلال به گندم سبب افت کیفیت گندم می‌شود و دلالان خاک و ماسه در داخل گندم می‌ریزند و علاوه بر آن بین غله و دلالان رانت ایجاد می‌شود.

خانمحمدی افزود: دلالان غله را دور می‌زنند و با حذف دلالان گندم با کیفیت توسط غله خریداری می‌شود و دلالان نمی‌توانند هر گندمی را به غله بدهند.

وی افزود: امروز مشکلاتی که در تولید گندم برای کشاورزان ایجاد شده و کشاورزی برای رسیدن زودتر به پول خود برای پرداخت هزینه‌های کمباین، حمل و نقل، کود، سم و غیره ناچارند محصول خود را به دلالان بفروشند.

رئیس نظام صنفی کشاورزی استان زنجان عنوان کرد: با این و

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *