logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۱۷
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان خبر داد

60 درصد درآمد خانوار های مددجو برای تامین مسکن هزینه می شود/3 هزار و 198 خانوار مددجوی زنجانی فاقد مسکن هستند

60-درصد-درآمد-خانوار-های-مددجو-برای-تامین-مسکن-هزینه-می-شود-3-هزار-و-198-خانوار-مددجوی-زنجانی-فاقد-مسکن-هستند

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان خدمات ارائه شده در بخش مسکن در کمیته امداد یکی از خدمات هزینه‌بر و تاثیر گذار در جامعه هدف است،گفت: هم اکنون50تا  60  درصد درآمد خانوار های فاقد مسکن برای تامین مسکن هزینه می شود.

هدایت صفری امروز در گفت وگو با خبرنگار  موج رسا; در زنجان با اشاره به ساخت و تعمیر یک هزار و 933 مسکن مددجویی در استان زنجان اظهار داشت: ساخت مسکن برای مددجویان از مهم‌ترین راهکارها برای توانمندسازی افراد نیازمند است که اگر دغدغه خانواده‌ها در حوزه مسکن کم شود راحت‌تر در مسیر توانمندسازی قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر براساس آمار اولیه 3 هزار و 198 خانوار مددجوی زنجانی فاقد مسکن یا مسکن مناسب در استان هستند، اضافه کرد: در تلاش هستیم که در بازه زمانی سه ساله زمینه مسکن‌دار شدن این خانواده‌ها فراهم شود.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان تصریح کرد: ارائه این بخش از خدمات مورد توجه ویژه و جدی رئیس کمیته امداد کشور بوده و بخش اعظمی از اعتبارات امداد به این حوزه هدایت می شود و در این زمینه استان زنجان جزو استان های برتر کشور است
این مقام مسئول  خاطرنشان کرد:  از محل سفر رئیس کمیته امداد کشور به استان زنجان مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار به استان اختصاص یافته است که این مبلغ در حوزه جهیزیه و بخش دیگر در حوزه مسکن و امورمربوطه کارسازی تخصیص خواهد یافت.

وی با اشاره به اجرای طرح اسکان خانوده‌های فاقد مسکن در امداد از سال آینده افزود: می‌توان از ظرفیت این طرح برای خانه‌دار شدن مددجویان فاقد مسکن استان بهره‌برداری کرد.
صفری با اشاره به لزوم بهره‎مندی از ظرفیتهای خیران برای ساخت مسکن مددجویی گفت: حضور خیران و نیکوکاران و موسسات خیریه فعال دراین بخش در حوزه خانه دار شدن مددجویان فاقد مسکن این امکان را فراهم می کند که خدمات قابل توجهی به خانواده های تحت پوشش ارائه شود./ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *