logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۱۵
معاون امور اجتماعی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

اجرای طرح حلقه مهربانی در راستای جمع آوری وسایل خانگی برای نیازمندان

اجرای-طرح-حلقه-مهربانی-در-راستای-جمع-آوری-وسایل-خانگی-برای-نیازمندان

معاون امور اجتماعی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح ملی حلقه مهربانی گفت: در این راستا وسایل خانگی مازاد نیکوکاران و خیرین جمع‌آوری و به خانواده‌های نیازمند اهدا می‌شود.

به گزارش موج رسا;  مجتبی بازرگان  ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه طرح حلقه مهربانی از ماه مبارک رمضان امسال آغاز به کار کرده است اظهار داشت: این طرح با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی در حال اجرا است و افراد تحت حمایت این دو نهاد و مؤسسات خیریه از کالاهای اهدایی خیران بهره‌مند می‌شوند.

بازرگان تصریح کرد: برای مدت یکسال تفاهم نامه همکاری با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به منظور دریافت کالا از مبدأ از سوی اهداکنندگان، ارزیابی، حمل، نگهداری موقت در انبار، بیمه و تحویل کالا به نیازمندان منعقد شده است که با توجه به استقبال خوب انجام شده اجرای این طرح به مدت یک سال دیگر تمدید می‎شود.

وی در تببین نحوه مشارکت در این طرح ابراز کرد: فرد اهداکننده وسایل خانگی با ارسال کلمه «سلام» به شماره ۲۰۰۰۶۴۴۹ آمادگی خود را برای اهدای لوازم خانگی مازاد اعلام می‌کند.

معاون امور اجتماعی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: در دستور العمل جدید تدوین شده افرادی که نیاز به دریافت کالاهای خانگی دارند و عضو کمیته امداد و یا بهزیستی نیستند دیگر نیازی به ثبت درخواست در سامانه ندارند.

این مقام مسئول با اشاره به تدوین سند تقسیم‌کار ملی کاهش و کنترل آسیبهای اجتماعی در سطح کشور ابراز کرد: هر یک از دستگاههای اجرایی به عنوان متولی در اجرای برخی از برنامه ها شناخته شده اندکه در این راستا اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی متولی اجرای برنامه ها برای .کاهش بزهکاری فضای مجازی در حوزه کودکان و نوجوانان شده است.

 

*اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار در راستای اجرای برنامه های کاهش آسیب
بازرگان تصریح کرد: ۵۰ میلیون ریال اعتبار آموزشی برای اجرای برنامه های کاهش آسیب در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به طرح حلقه مهربانی در راستای مشارکت خیران درراستای لوازم منزل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی تاکید کرد: این طرح با مشارکت بهزیستی کمیته امداد اداره پست و اداره تعاون به اجرا گذاشته می شود.
وی با بیان اینکه با تغییرات انجام شده نیازی به ثبت نام افراد نیازمند در سامانه وجود ندارد ، گفت در دستور العمل جدید نیازمندیهای مددجویان توسط نهاد حمایتی کمیته امداد و بهزیستی احصا شده است.
وی افزود: خیران و افرادی که وسایل و امکانات خانگی مازاد دارند می توانند از طریق ارسال به سامانه مورد نظر ثبت نام کرده و اداره پست کالاها را دریافت نگهداری و با هماهنگی به عمل آمده با نهاد حمایتی کالاها در اختیار افراد نیازمند قرار داده می شود.

دنیایی از اجرایی شدن دهمین دوره اجرای طرح توزیع سبد کالا برای اقشار محروم و آسیب پذیر زیرپوشش سازمان ها و نهادهای حمایتی خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح حمایت غذایی و توزیع سبد کالا برای اقشار محروم و آسیب پذیر خانوارهای زیرپوشش سازمان ها و نهادهای حمایتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی این سبد کالایی را دریافت می کنند.

وی افزود: ارزش ریالی این سبد کالا برای جامعه هدف تک نفره مبلغ 300 هزار ریال و برای خانواده های 2 نفره 500 هزار ریال است.

 

* سقف ارزش ریالی سبد کالای توزیعی بین خانواده های نیازمند یک میلیون و 200 هزار ریال است

معاون امور رفاه  تصریح کرد: برای خانواده های سه نفره به بالا ارزش سبد کالای توزیع شده به ازای هر نفر بیشتر، یکصد هزار ریال افزایش می یابد که سقف ارزش ریالی سبد کالای توزیعی حداکثر یک میلیون و 200 هزار ریال است.
در ادامه حسن خانی کارشناس اداره پست آمادگی این نهاد برای اجرای طرح حلقه مهربانی اعلام کرد و گفت: پست امادگی کامل را دارد تا کالاهای اهدایی خیران را دریافت و در انبارها نگهداری کرده و با معرفی افراد نیازمند آنها را در اختیار افراد نیازمند قرار دهد./ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *