logo
امروز : یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/2/28 ] [ 16 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۷۱۱
مدیر‌کل استاندارد استان زنجان:

1188 نمونه از واحدهای تولیدی استان زنجان تحت آزمون قرار گرفت/ مطابقت 83 درصد نمونه‌ واحدهای تولیدی استان با استاندارد ملی

1188-نمونه-از-واحدهای-تولیدی-استان-زنجان-تحت-آزمون-قرار-گرفت-مطابقت-83-درصد-نمونه‌-واحدهای-تولیدی-استان-با-استاندارد-ملی

مدیرکل استاندارد استان زنجان با اشاره به نمونه گیری یک هزار و 188 نمونه از واحدهای تولیدی استان زنجان گفت: این نمونه‌ها مورد آزمون قرار گرفت که 83 درصد آنها با استاندارد ملی مطابقت داشت.

داود کارگرزاده در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به نمونه گیری از واحد‌های  صنعت کشاورزی  و غذایی  استان اظهار کرد: 537 مورد نمونه تحت آزمون در صنعت کشاورزی  و غذایی استان زنجان در سالجاری مطابق با استاندارد‌های ملی مربوطه بوده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون بیشترین نمونه‌های اخذ شده از واحدهای تولیدی استان زنجان، مربوط به صنعت غذایی و کشاورزی بوده است.

مدیر‌کل استاندارد استان زنجان افزود: از ابتدای سالجاری تا‌کنون تعداد یک هزار و 188 نمونه از واحدهای تولیدی استان زنجان اخذ و تحت آزمون قرار گرفتند که بیشترین تعداد نمونه‌ها مربوط به بخش صنایع غذایی و کشاورزی بوده است که نتایج آزمون تعداد 537 نمونه تحت آزمون مطابق و 74 مورد مغایر استانداردهای ملی مربوطه گزارش شده است.

وی ابراز کرد: بر همین اساس از تعداد یک هزار و  188 نمونه تحت آزمون قرار گرفته است.

کارگرزاده بیان کرد: 38.8 درصد مطابق با استانداردهای ملی مربوطه و 16.2 مغایر گزارش شده است .

وی همچنین افزود‌: از تعداد یک هزار و 188 مورد نمونه اخذ شده از واحدهای تولیدی استان زنجان 768 مورد نمونه در آزمایشگاههای همکار مستقر داخل استان تحت آزمون واقع شده اند که این میزان معادل 64.6 درصد از کل نمونه است.

مدیر‌کل استاندارد استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه 7 هزار و 768 نفر ساعت دوره های آموزشی برای مدیران کنترل کیفیت استان زنجان در سالجاری برگزار شده است افزود: از ابتدای سالجاری تا کنون طی کمیته‌های تأیید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت ، برای 75 نفر از مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی استان زنجان ؛ گواهینامه تأیید صلاحیت صادر شده است.

وی تصریح کرد: در این راستا 76 گواهینامه تأیید صلاحیت مدیران کنترل کیفیت نیز تمدید و 12 گواهینامه تأیید صلاحیت تجدید و با استعفای 24 نفر از مدیران کنترل کیفی نیز موافقت شده است.

کارگرزاده بیان کرد: از ابتدای سالجاری تا‌کنون‌، مراکز آموزشی همکار با نظارت اداره کل استاندارد استان زنجان؛ 7 هزار و 768 نفر ساعت دوره‌های آموزشی برای مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی استان زنجان برگزار کرده‌اند.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *