logo
امروز : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/8 ] [ 24 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۷۰۸۶
جانشین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا:

ریشه گروه های تروریستی منطقه شمالغرب کنده شده است/ مغفول ماندن نقش رزمندگان زنجانی در عملیات بیت المقدس

ریشه-گروه-های-تروریستی-منطقه-شمالغرب-کنده-شده-است-مغفول-ماندن-نقش-رزمندگان-زنجانی-در-عملیات-بیت-المقدس-

جانشین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا گفت: امنیت پایداری در شمالغرب هستیم که به برکت این امنیت ریشه گروه های تروریستی کنده شده است.

به گزارش موج رسا; سردار مجید ارجمندفر در مراسم رونمایی از 20 عنوان کتاب دفاع مقدس استان زنجان، رونمایی از نمایشگاه مجازی یاد ایام و آغاز به کار نمایشگاه عکس و گرافیک زنجان به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر، اظهار داشت:آزاد سازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی بود که روز پیروزی حق بر باطل را رقم زد و دشمنان طعم تلخ شکست را چشیده و بستر پیروزی های بعدی را در این دوران فراهم شد.

وی با تسلیت رحلت آیت الله حسنی،نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، گفت: وی سال های سال مبارزات مسلحانه با ضد انقلاب و مداخلاگرانه داخلی داشت و شجاعانه در امنیت منطقه شمالغرب دخیل بود.

جانشین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا خاطرنشان کرد: با همت فرماندهان گذشته از سال 90 با فرماندهی سردار اوصانلو تا به امروز شاهد امنیت پایداری در شمالغرب هستیم که به برکت این امنیت ریشه گروه های سنتی کنده شده است.

سردار ارجمند فر با بیان اینکه بساط پژواک برچیده شده است و در حال حاضر در مقوله محرومیت زدائی گام های خوبی برداشته شد که این امر به برکت تلاش و مجاهدت رزمندگان و مدیریت و فرماندهی سردار اوصانلو است.

وی افزود: رزمندگان استان زنجان در این امنیت نقش قابل توجهی دارند و در ارتفاعات بالای 3 هزار کیلومتر در پایگاه ها و برجک ها از کیان اسلامی حفاظت می کنند.

جانشین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا بیان داشت: تجاوز ارتش عراق به ایران از سوی خرمشهر که نقطه کلیدی بود، آغاز شد.

وی با بیان اینکه در آغازین روزهای تجاوز یک گردان پیش بینی کرده بود که قرار بود تا سه روز خرمشهر را از چنگال ایران در آورد که 34 روز مردم مقاومت کردند، افزود: آنهایی که بودند قلیل بودند اما نصرت الهی را با خود به همراه داشتند.

سردار ارجمند فر با اشاره به  حضور مردم در خرمشهر، گفت: خانواده هایی بودند که زن،مرد و فرزند با دشمن مبارزه می کردند و با دستان خود پیکر عزیزان خود را دفن می کردند.

وی افزود: مردم خرمشهر این صحنه ها را می دیدند و تحمل می کردند و منتظر نصرت الهی بودند.

این مسئول با بیان اینکه ارتش عراق که متوجه شد نمی تواند راه را ادامه دهد، خرمشهر و آبادان را محاصره کرد،افزود: برای اینکه یک سلاح به رزمندگان برسانند باید از طریق بندر امام کمک رسانی می شد.

جانشین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهداادامه داد: چون این نقطه برای دشمن کلیدی و حیاتی بود استحکامات سنگینی را راه اندازی کرده بود تا هیچ کس نتواند به آن دسترسی داشته باشد.

سردار ارجمند فر با بیان اینکه دشمن موانعی را ایجاد کرد که در برخی نقاط عمق آن به یک کیلومتر می رسید،افزود: این موانع برای این بود که غواصان و قایق های کوچک و بزرگ نتوانند وارد این شهر شوند.

وی خاطرنشان کرد: موانع مین و استحکامات به اندازه ای بود که حتی چتربازران نیز نتوانند وارد شوند و تنها راه،عقبه خودشان از طرف خرمشهر بود.

این مسئول بیان داشت: در اصول نظامی عبور از موانع طبیعی غیر ممکن بود و امروز این تکنیک ها در دانشگاه ها تدریس می شود.

جانشین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا با بیان اینکه دشمن می دانست که اگر نیروی مسلحی از رودخانه کارون رد شود، پشتیبانی لازم انجام نمی شود،افزود: دشمن توان بالایی را گذاشته بود و 40 کشور صدام را حمایت کردند در حالی که رزمندگان اسلام هیچ کمکی را نداشتند و امیدش به نصرت الهی بود.

سردار ارجمندفر افزود: هر چه دشمن توانمند باشد نقاط ضعف بالای دارند که ما این کار را کردیم و با شناسایی نقاط ضعف توانستیم موفقیت های خوبی را کسب کنیم.

وی با اشاره به نقش نیروهای زنجان در این عملیات،خاطرنشان کرد: حضور رزمندگان زنجانی در نوع خود بی نظیر بود که این حضور در کارنامه دفاع مقدس مغفول مانده است که چطور استان کوچک با جمعیت کم اینچنین حضور فعالی در عملیات ها داشته باشد.

وی برضرورت برجسته سازی نقش مدیریت و فرماندهی جنگ تاکید کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی به برکت وحدت بین ارتش و سپاه و عملیات مشترک این عملیات را اجرایی کرد.

این مسئول با اشاره به مراحل مختلف عملیات بیت المقدس، گفت: رزمندگان عاشورایی عمل کردند تا مرحله نهایی که فتح خرمشهر بود، انجام شد.

جانشین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا با اشاره به علامت گذاری مسیرها با سنگ چینی برای شناسایی موقعیت دشمن،گفت: در سال 61 در آن مقطع در مدیریت جنگ به نکات ظریفی توجه داشتیم که امروز در دانشکده های افسری تدریس می شود.

سردار ارجمند فر با بیان اینکه جنگ ما حساب شده و با برنامه بود و در طرح ریزی دقت لازم رعایت شده بود،افزود: پس از شناسایی برای طی مسافت های طولانی رزمندگان تمرین پیاده روی می کردند.

وی با بیان اینکه 20 کیلومتر پیش روی و رزم پیش بینی شده بود که نیروها به صورت ترکیبی وارد شدند،افزود:  شدت حملات به حدی بود که نیروهای عراقی کانال ها را رها کرده و به صورت گروهی در حال فرار بودند.

جانشین فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدابا اشاره به مراحل بعدی این عملیات با حضور رزمندگان زنجانی، گفت: در محورهای مختلف این عملیات پیشروی کرد و منجر به آزاد سازی خرمشهر شد.

سردار ارجمند فر خاطرنشان کرد: پیشروی در میدان مقاومت در اوج خود بود و رزمندگان توانستند با پیشروی دشمن را شکست داده و عملیات بزرگی را ثبت کنند.

وی گفت: مجاهدان می گفتند که در جنگ با اسرائیل مانده بودیم اما با کلام حضرت امام خمینی (ره) راه جدید مبارزه را اتخاذ کردیم و شاهد موفقیت های بالایی بودیم .

سردار ارجمند فر با بیان اینکه خرمشهر پیروز شد و خرمشهرهای بزرگی در راه است،ادامه داد: در جنگ های نیابتی موفقیت های بسیاری با نصرت الهی، اطاعتت از ولی فقیه و وحدت شاهد خرمشهرهای بزرگ بودیم.//ن

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *