logo
امروز : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/8 ] [ 24 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۷۰۵۲
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان:

863 زوج زنجانی راهی خانه بخت شدند

863-زوج-زنجانی-راهی-خانه-بخت-شدند

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: بیش از 2 میلیارد و 192 میلیون تومان در قالب کمک‌ هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به 863 زوج مددجوی کمیته امداد استان زنجان پرداخت شده است.

به گزارش موج رسا; هدایت صفری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان نیازمند تحت حمایت از سرفصل‌های حمایتی مهم این نهاد در حوزه حمایت‌های اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان در قالب کمک‌ هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان مشمول دریافت این خدمت انجام می‌شود، اابراز کرد: هدف کمیته امداد از ارائه این خدمت توسعه و ترویج ازدواج آسان در بین جامعه هدف این نهاد و الگوسازی برای جامعه در این بخش است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان بیان کرد: به منظور کمک به تامین  577 فقره جهیزیه و 208 مورد هدیه ازدواج به فرزندان مددجویان و ازدواج مجدد 76 نفر از بانوان  تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته مبلغ 2 میلیارد و 192 میلیون تومان پرداخت شده که 385 فقره جهیزیه و هدیه ازدواج پرداخت شده مددجویان ساکن در مناطق محروم استان بوده  است.

وی با بیان اینکه از مجموع کمک‌ هزینه ازدواج پرداختی به جامعه هدف کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته حدود یک میلیارد و 378 میلیون تومان از محل منابع داخلی این نهاد تأمین‌شده است، افزود: در سال گذشته بیش از 814 میلیون تومان از محل کمک‌های مردمی در قالب کمک‌ هزینه ازدواج به زوج‌های جوان نیازمند هزینه شده است.

صفری عنوان کرد: با هدف تحکیم نهاد خانواده و توجه به ابعاد معنوی جامعه هدف دوره‌های آموزشی متناسب با گروه‌های هدف در قالب آیین همسرداری و فرزند پروری نیز برای زوج‌های جوان برگزار می‌شود.

وی با دعوت از خیران و مؤسسات خیریه فعال در این بخش برای کمک به تأمین هزینه ازدواج زوج‌های نیازمند، در قالب طرح کوثر گفت: خیران زنجانی می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری و یا شماره‌گیری #024*8877* از طریق تلفن همراه در تأمین هزینه ازدواج زوج‌های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان مشارکت کنند.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *