logo
امروز : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/8 ] [ 24 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۷۰۵۱
نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک زنجان خبرداد

افزایش 15 تا 35 درصدی قیمت مسکن در زنجان/سیاست های غلط ،سرمایه گذاران مسکن را فراری داده است

افزایش-15-تا-35-درصدی-قیمت-مسکن-در-زنجان-سیاست-های-غلط-،سرمایه-گذاران-مسکن-را-فراری-داده-است

نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک زنجان گفت: در حال حاضر قیمت مسکن در زنجان با افزایش 15 تا 35 درصدی در مناطق مختلف مواجه است.

احمد نوروزی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; ، اظهار داشت: از بهمن سال گذشته تا 25 اردیبهشت ماه سال جاری مسکن در اوج خود قرار داشت.

وی با بیان اینکه بازار مسکن چند روزی است به حالت کما رفته است، افزود: این رکود به دلیل افزایش قیمت ها است.

نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک زنجان با اشاره به اینکه قیمت مسکن در مناطق مختلف استان از 15 درصد تا 35 درصد امسال افزایش قیمت داشته است،افزود: عدم عرضه و افزایش تقاضا موجب شده تا قیمت ها افزایش یابد.

نورزوی خاطرنشان کرد: سال های گذشته ساخت و ساز آنچنانی انجام نشده است و این امر موجب کاهش عرضه و افزایش تقاضا در این زمینه شده است.

وی با اشاره به مشکلاتی که برخی سازمان ها به ویژه شهرداری برای ساخت و ساز به وجود می آورند، افزود: انبوه سازان و سرمایه گذاران به دلیل سیاست های غلط از استان فراری داده شده اند.

نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک زنجان با بیان اینکه برخی از این سرمایه گذاران به استان های قزوین، گیلان و تهران و کرج به دلیل مساعد بودن زمینه سرمایه گذاری رفته اند، گفت: حمایت های لازم از سرمایه گذاران در این استان ها می شود.

نوروزی خاطرنشان کرد: بارها مشکلات این بخش را به عنوان رئیس اتحادیه به مسئولان گوشزد کرده ام اما برنامه ریزی لازم در این زمینه نشده است.

وی با بیان اینکه مسکن در حال حاضر در رکود به سر می برد، ادامه داد: مشاوران املاک در حال حاضر متضرر می شوند در حالی که برخی ها معتقدند مشاوران املاک قیمت ها را افزایش داده اند در حالی که اینگونه نیست.

نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک زنجان بیان داشت: در سال گذشته اجاره بهای مسکونی 50 درصد افزایش یافت امسال هم پیش بینی می شود که اجاره بها با فصل جابه جایی که از خرداد ماه آغاز می شود،افزایش یابد.

وی گفت: قیمت اجاره در مکان های تجاری بالا نیست، چرا که عدم رونق بازار و کسب و کار موجب شده تا قراردادهای متعددی کنسل شود.

این مسئول کاهش سودهای بانکی را تا حدودی تاثیرگذار در افزایش اجاره بها دانست و گفت: این تنها عامل نمی تواند باشد چرا که عوامل متعددی در این امر دخیل هستند که عدم جذب سرمایه گذار یکی از عوامل تاثیرگذار است.

نایب رئیس اتحادیه مشاورین املاک زنجان با بیان اینکه تخفیف های شهرداری هم مورد اعتماد مردم نیست، گفت: برخی ها معتقدند شهرداری ابتدا قیمت ها را افزایش می دهد و سپس تخفیف های 35 تا 40 درصدی برای کسب جواز ارائه می کند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *