logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۰۳۶
طی یک ماه گذشته؛

رکود بر بازار خودروی زنجان حاکم شده است/ افزایش 60 میلیون تومانی قیمت خودروهای خارجی

رکود-بر-بازار-خودروی-زنجان-حاکم-شده-است-افزایش-60-میلیون-تومانی-قیمت-خودروهای-خارجی

در حال حاضر بازار خودرو در زنجان با رکود مواجه است و برخی از خودروهای خارجی نیز به صورت سرسام آوری افزایش قیمت دارند.

به گزارش موج رسا; رکود بر بازار خودروی ایران سایه‌ای سنگین طی یک ماه گذشته افکنده و وضعیت خرید و فروش نیز بهتر نشده است.

اگر این روزها سری به بازار خودرو زده باشید، حتما متوجه بی‌رونقی و رکود سنگین حاکم بر نمایشگاه‌ها شده‌اید، رکودی که هرچند مدت‌هاست رخ داده، اما در هفته‌های ابتدایی امسال، پررنگ‌تر بود.

در باب چرایی این رکود، دلایل مختلفی مطرح می‌شود، از جمله اینکه مشتریان معمولا در ابتدای سال به سراغ خرید خودرو نمی‌روند.

دلیل دیگری که این روزها در مورد استقبال ضعیف مشتریان از بازار خودرو مطرح می‌شود، نوسان در بازار ارز است، چه آنکه گفته می‌شود نبود تصویری شفاف از آینده این بازار، خرید و فروش خودرو را نیز (در بازار آزاد) تحت تاثیر قرار داده است.

با این حال اما کارشناسان معتقدند اصلی‌ترین دلیل سردی بازار خودرو، کمبود نقدینگی و پایین بودن قدرت خرید بیشتر مشتریان ایرانی در کنار بالا بودن قیمت خودروها است.  رئیس سابق اتحادیه مشاورین خودروی زنجان، از رکود بازار خودرو در زنجان خبر داد و گفت: در هفته‌های گذشته شاهد افزایش قیمت انواع خودروی داخلی و خارجی بودیم.

محرمعلی قنبری با اشاره به اینکه قیمت فروش خودروهای خارجی در بازار زنجان اوج گرفته است، افزود: قیمت برخی خودروها تا70 میلیون تومان نیز افزایش داشته است.

وی ادامه داد: با وضعیت فعلی افزایش دلار،قیمت خودروهای داخلی نیز با 5 میلیون تومان افزایش مواجه بوده است.

این کارشناس یکی از دلایل رکود را کاهش خرید مردم در ماه رمضان عنوان کرد و گفت: قرار بود قیمت ورودی گمرک نیز کاهش یابد که متاسفانه این امر نیز اتفاق نیفتاده است.

قنبری در خصوص پیش بینی آینده بازار خودرو نیز گفت: ممکن است وضعیت خرید و فروش بهتر شده و رونق بگیرد اما کاهش قیمت نخواهیم داشت.

این فعال صنفی در ادامه به پدیده دلال‌بازی در حوزه کاری خود اشاره کرد و افزود: در معامله خودرو در برخی موارد نقش دلالان پررنگ است، اما باید اذعان کرد که نمی‌توان جلوی این پدیده را نه تنها در زنجان، بلکه در تهران نیز گرفت.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *