logo
امروز : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/6 ] [ 22 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۶۹۲۱
رئیس پلیس فتای استان زنجان:

متوسط سنی مجرمان و مال باختگان فضای مجازی ۱۸ تا ۲۵ سال است

متوسط-سنی-مجرمان-و-مال-باختگان-فضای-مجازی-۱۸-تا-۲۵-سال-است

رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: متوسط سنی مجرمان و مال باختگان فضای مجازی ۱۸ تا ۲۵ سال است.

به گزارش موج رسا; محمدعلی آدینه‌لو در همایش بررسی چالش‌های فضای مجازی با بیان اینکه متوسط سنی در بین مجرمان و مال باختگان فضای مجازی ۱۸ تا ۲۵ سال است، اظهار کرد: برخی نوجوانان و جوانان برای کسب درآمد اقدام به کلاه‌برداری‌های سایبری می‌کنند.

وی همچنین افزایش سواد رسانه‌ای را یکی از راه‌های مقابله با جرایم فضای مجازی دانست و عنون کرد: پلیس فتای استان در راستای اجرای این هدف، بیش از ۴۶۵ کارگاه آموزشی برگزار کرده است، و ۲۰۰ دانش‌آموز نیز تحت آموزش‌های لازم قرار گرفته‌اند.

مسیح‌الله سلطانی نیز در این همایش با اشاره به اینکه فضای مجازی از بحث‌های نوپدید در جامعه ما است، گفت: در جامعه ایران معمولا ابزارهایی که باعث ایجاد ارتباط بین مردم می‌شود، محبوب است. و فضای مجازی نیز فرصت در کنار هم بودن مردم را فراهم کرده است. البته این فضا هم یک فرصت است و هم یک تهدید محسوب می‌شود.

سلطانی با ذکر تهدیدهای فضای مجازی برای کشور، ادامه داد: مدیریت صحیح این فضا، زمینه‌ساز یک حرکت پیشرو و هدفمند است، و قطعا موجب کاهش جرائم اینترنتی خواهد شد.

وی با این مطلب که، اعتماد مردم مهم‌ترین سرمایه اجتماعی هر کشوری است، افزود: در بحث فضای مجازی باید به سمت اعتمادسازی حرکت کنیم.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *