logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۶۹۱۶
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبرداد

برداشت 80 هزار تن سیر از مزارع شهرستان طارم

برداشت-80-هزار-تن-سیر-از-مزارع-شهرستان-طارم

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به برداشت نزدیک به 80 هزار تن سیر از مزارع شهرستان طارم گفت: برداشت این محصول از اویل اردیبهشت ماه در این شهرستان آغاز شد.

عبداالله جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: شهرستان طارم در شمال استان زنجان به عنوان یکی از قطب‌های اصلی تولید کننده سیر در کشورمان مطرح است.

وی تصریح کرد: سیر تولیدی در این شهرستان به عنوان یک ماده غذایی ارزشمند که نقش معجزه آسایی در سلامت انسان و پیشگیری از انواع بیماریهای قلبی و عروقی و عفونت‌ها دارد، به دلیل شرایط اقلیمی مطلوب منطقه از کیفیت، طعم و عطر بسیار عالی برخوردار است.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه عمده ارقام سیر تولیدی در شهرستان طارم از نوع سیر صورتی، سیر قرمز و آذرشهر بوده است افزود: امسال یک هزار و 900 هکتار از زمین‌های طارم زیر کشت این محصول اختصاص داده شد.

وی با بیان اینکه سیر طارم به دلیل کیفیت مطلوب مشتریان ثابت خود را دارد، عنوان کرد: همه ساله بخش قابل توجهی از سیر تولیدی شهرستان طارم علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای مختلف صادر مي‌شود.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *