logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۶۹۰۴
فرماندار شهرستان زنجان:

پروژه‌های تولیدی نیمه تمام در شهرستان زنجان حمایت می‌شوند/ متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال روستایی اولویت‌بندی شدند

پروژه‌های-تولیدی-نیمه-تمام-در-شهرستان-زنجان-حمایت-می‌شوند-متقاضیان-دریافت-تسهیلات-اشتغال-روستایی-اولویت‌بندی-شدند

فرماندار شهرستان زنجان گفت: پروژه‌های تولیدی نیمه تمام در شهرستان زنجان حمایت می‌شوند.

رضا عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه دولت سال گذشته موضوع اشتغال روستایی را ابلاغ کرده است، اظهار کرد: با توجه به اقداماتی که اواخر سال انجام شد، یکی از برنامه‌های جدی ما این است که از این فرصت‌های که فراهم شده در حوزه اشتغال نهایت بهره را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جلسات مستمر در این خصوص تشکیل و پیگیری‌های لازم انجام می‌شود، ابراز کرد: هماهنگی لازم با بانکها و دستگاه‌های متولی صورت می‌گیرد.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری سه بخش مهم در این عرصه هستند، خاطرنشان کرد: باید جوانان را در این حوزه‌ها تشویق کنیم تا بتوانند از این فرصت و تسهیلات کم بهره استفاده کنند.

وی با بیان اینکه متقاضیان دریافت تسهیلات زیاد هستند، عنوان کرد: اولویت با کسانی خواهد بود  که علاوه بر خوداشتغالی بتوانند جوانان جویای کار را مشغول به کار کنند.

عسگری بیان کرد: به دنبال  این هستیم تا از ظرفیت پروژه‌های تولیدی که از سالهای گذشته آغاز شده اما به دلایل مختلف نیمه تمام است، استفاده کرده و آنها را به مرحله تولید برسانیم.

وی با بیان اینکه برخی از واحدها با پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۰ درصد معطل مانده‌اند، گفت: تاکید استاندار زنجان نیز این است تا این پروژه‌ها را در اولویت قرار دهیم، ما نیز از جهادکشاورزی خواستیم تا برخی از پروژه‌هایی که در این حوزه هست تا تعیین تکلیف کنند.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه باید آمار دقیق واحدهای نیمه تمام احصا شود، اظهار کرد: برخی از این واحدها ظرفیت خوبی در بخش تولید دارند که از جمله آنها می‌توان به صنایع تبدیلی و کشاورزی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه سهم خوبی به استان زنجان در بخش اشتغال روستایی اختصاص یافته است، ابراز کرد: سهم شهرستان زنجان از اشتغال روستایی ۲۲ میلیارد تومان بود که سال گذشته پیش بینی شده بود.

عسگری با اشاره به اینکه زیرساختها برای استقرار مجتمع گلخانه‌ای در شهرستان زنجان فراهم شده است، گفت: امیدواریم بتوانیم در این حوزه اقدامات اثرگذاری را انجام دهیم.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *