logo
امروز : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/4 ] [ 20 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۶۹۰۲
فرماندار ایجرود‌:

اقتصاد پایدار در روستاها با توسعه کارآفرینی محقق می‌شود

اقتصاد-پایدار-در-روستاها-با-توسعه-کارآفرینی-محقق-می‌شود

فرماندار ایجرود‌ با اشاره به اینکه لزوم ایجاد اقتصاد پایدار در روستاها گفت: اقتصاد پایدار در روستاها با توسعه کارآفرینی محقق می‌شود.

به گزارش موج رسا; اسماعیل بیات در جلسه نشست تخصصی کارآفرینی در روستاها اظهار کرد: مناطق روستایی کشور، به لحاظ بهره‌مندی از منابع انسانی و طبیعی گسترده، از پتانسیل توسعه‌ای بسیار بالایی برخوردار است.

وی توسعه کارآفرینی در روستاها را لازمه اقتصاد پایدار روستایی برشمرد و تصریح کرد: سهم آفرینی گسترده روستاییان در ابعاد اقتصادی و اجتماعی و تاثیر گذاری شان بر منابع طبیعی ومحیط زیست کشور چشمگیر و غیر قابل انکار است.

وی ایجاد کسب و کار در روستاها و در نتیجه ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ارتقا سطح زندگی روستاییان را امری کاملا مثبت برشمرد و تصریح کرد‌: باید گام‌های خود را با رویکردی آینده نگرانه برداریم به طوری که طبق هدف اصلی توسعه پایدار ضمن تامین منافع نسل حاضر، منافع نسل آینده نیز حفظ شود.

فرماندار ایجرود در ادامه گفت‌: در عرصه روستایی توسعه کشاورزی با استفاده از فناوری روز، گردشگری پایدار وصنایع روستایی کوچک پایدار می‌تواند فرصت‌های مناسبی برای کارآفرینان فراهم سازد.

وی تصریح کرد‌: بدون شک آموزش در خصوص ایجاد زمینه‌های اشتغال جوانان و نوجوانان در سطوح مختلف بسیار مهم و تأثیرگذار باشد و از طرف دیگر سعی کنیم با تبلیغات صحیح در جهت مصرف کالاهای تولید داخل، در راستای اشتغال جوانان قدم برداریم.

بیات در پایان ابراز کرد: تبلیغات و آموزش‌ها نیز باید از خانواده‌های تک تک ما آغاز شده و بتوانیم از کالاها و خدمات تولید ملی حمایت کنیم.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *