logo
امروز : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/6 ] [ 22 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۶۸۹
مدیرعامل شرکت لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه شمال غرب:

رفع تجاوز از 11630 مترمربع در حریم خطوط لوله نفت در منطقه شمالغرب/ طراحي و ساخت لاستيك هاي درزبندي براي اولين بار در شمالغرب

رفع-تجاوز-از-11630-مترمربع-در-حریم-خطوط-لوله-نفت-در-منطقه-شمالغرب-طراحي-و-ساخت-لاستيك-هاي-درزبندي-براي-اولين-بار-در-شمالغرب

مدیرعامل شرکت لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه شمال غرب گفت: در 10 ماهه نخست سال 95 در حدود 400 كيلومتر تسطيح مسير و 11630 متر مربع رفع تجاوزات به حريم خطوط لوله نفت در منطقه شمالغرب انجام شده است.

الماس پور زاهدی امروز در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا;  اظهار داشت:اهداف و استراتژي منطقه شمالغرب تأكيد بر نگهداري خطوط لوله و متعقات آن و انتقال نفت خام و فرآورده هاي نفتي و ايجاد ارتباطات مطابق با راهبردهاي ستاد مركزي تهران دارد.

وی افزود: این مديريت متعهد است كه امور محوله را منطبق با قوانين جاري محيط زيست به منظور پيشگيري از آلودگي خاك، آب، هوا و مديريت بهينه انرژي و مقررات جاري ايمني و بهداشت حرفه اي براي ايجاد محيطي سالم، ايمن، عاري از بيماري و مصدوميت و با انگيزه براي كاركنان انجام دهد.

این مسئول خاطرنشان کرد: این مدیریت تلاش می کند با رعايت قوانين و مقررات ملي و وزارت نفت و با حفظ كيفيت و كميت محصولات از مبدأ تا مقصد به بالاترين سطح رضايت مشتريان و ساير طرفهاي ذينفع دست يابد.

مدیرعامل شرکت لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه شمال غرب خاطرنشان کرد: باور منطقه بر اين است كه حفظ و ارتقاء كيفيت خدمات و ايجاد موقعيت هاي سالم براي كاركنان و كاهش اثرات جنبه هاي زيست محيطي منفي و افزايش اثرات جنبه هاي زيست محيطي مثبت جز از طريق شناسايي و ارزيابي مداوم قوت ها، ضعف ها، فرصت ها و تهديدها و استفاده موثر كاركنان و بكارگيري نظام اقدامات پيشگيرانه و اصلاحي امكانپذير نيست.

پور زاهدی بیان داشت: با همت و تلاش مجموعه پرسنل منطقه كه در حوزه هاي IMS و اخذ گواهينامه هاي تضمين كيفيت، ايمني بهداشت و زيست محيطي انجام گرفته است، اهداف و استراتژي در منطقه به صورت شفاف و روشن مشخص شده است.

وی اضافه کرد: توجه به هزينه ها و صرفه جويي هاي اقتصادي با در نظر گرفتن اولويت مسائل پايداري عمليات و ايمني مد نظر قرار گرفته است.

این مسئول یادآور شد: شركت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالغرب رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي در خصوص اقتصاد مقاومتي  را سرلوحه كار خويش قرار داده و به منظور خروج از سلطه  تحريم شركت هاي خارجي اقداماتي را انجام مي دهد.

مدیرعامل شرکت لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه شمال غرب با بیان اینکه آمار انتقال فرآورده هاي نفتي در حدود 4ميليارد و 700 ميليون ليتر و آمار انتقال نفت خام به پالايشگاه تبريز در حدود 4 ميليارد و 900 ميليون ليتر است، افزود: همچنين نزديك به 24 ميليون ليتر ميعانات گازي انتقال داده شده است.

پور زاهدی ادامه داد: از آنجائيكه حفظ و حراست از حريم خطوط لوله نفت از وظايف اصلي شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران است، لذا در 10 ماهه نخست سال 95 در حدود 400 كيلومتر تسطيح مسير و 11630 متر مربع رفع تجاوزات به حريم خطوط لوله نفت در منطقه شمالغرب انجام شده است.

 

*توسعه  سيستم هاي اتوماسيون اولويت هاي شركت خطوط لوله و مخابرات نفت

وی گفت: توسعه روزافزاون سيستم هاي اتوماسيون اداري و صنعتي جزو اولويت هاي شركت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه ايران است و در اين راستا توسعه سيستم مديريت مكانيزه نگهداري و تعميرات IPCMMS توسط ستاد تهران انجام گرفته و پرسنل منطقه با جديت پيگير يادگيري و  انجام وظايف محوله با استفاده از اين سيستم هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه در بهمن ماه سال جاري منطقه شمالغرب مورد مميزي مديريت بهينه دارايي هاي فيزيكي قرار گرفت، افزود: مديريت دارايي هاي فيزيكي يكي از راهبردهاي تعالي صنعت نفت است كه نظامنامه آن تدوين و ابلاغ شده است.

در مديريت بهينه دارايي هاي فيزيكي مسير حركت شركت در راستاي بهينه سازي با در نظر داشتن فاكتورهاي هزينه، ريسك و بهره وري در چرخه عمر تجهيزات شركت مي باشد. با مميزي صورت گرفته نقاط قوت و بهبود منطقه شمالغرب مشخص شده و با كلاس جهاني مديريت دارايي هاي فيزيكي در صنايع مشابه مورد قياس واقع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه شمال غرب خاطرنشان کرد: از آنجائيكه ارتقاء و تخصص و افزايش دانش پرسنل از ضروريات صنعت نفت است در اين راستا سيستم آموزشي شركت به نحو مطلوبي عمل مي كند.

 

*آموزش 15 هزار نفر - ساعت 

پور زاهدی با بیان اینکه در اين منطقه پرسنل بطور مداوم در حوزه هاي كاري مربوطه آموزش ديده و در انواع كنفرانس هاي مرتبط با فرآيند هاي كاري درون سازماني و برونسازماني شركت مي كنند، تصریح کرد: در 10 ماهه سال 95 ميزان آموزش پرسنل در حدود 15 هزار نفر- ساعت است.

وی با بیان اینکه استفاده از توانمندي شركت هاي داخلي در حوزه توليد فطعات يدكي – بعنوان نمونه بازطراحي قطعات بييرينگ الكتروموتورها كه با اين كار سهولت تأمين قطعات بيش از پيش خواهد شد،از كارهاي شاخص انجام گرفته در سال جاري با لحاظ نمودن اولويت اقتصاد مقاومتي است، افزود: Tie-in مركز انتقال نفت تبريز برای استفاده از فشار خط ورودي به منظور حذف يكي از الكتروموتورهاي مسير خط لوله 10 اينچ تبريز- مياندوآب برای كاهش قابل توجه مصرف انرژي از دیگر اقدامات انجام شده است.

مدیرعامل شرکت لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه شمال غرب بهينه سازي مصرف انرژي برق در الكتروموتورهاي مركز انتقال نفت اشتهارد با تغيير طراحي روتور پمپ هاي مربوطه كه توسط شركت داخلي انجام مي پذيرد را از دیگر اقدامات این واحد عنوان کرد و گفت: طراحي و ساخت لاستيك هاي درزبندي برای در و پنجره براي اولين بار توسط كارشناسان حوزه انرژي به منظور جلوگيري از هدر رفتن گرمايش و سرمايش و توسعه و پياده سازي شبكه هاي ارتباطي و مخابراتي مبتني بر IP و ايجاد زير ساخت هاي لازم برای گسترش ارتباطات با قابليت ضريب اطمينان بالا از دیگر اقدامات انجام شده است.

پور زاهدی با اشاره به اینکه پياده سازي سيستم حفاظت الكترونيك در مراكز انتقال نفت ايده لو و قره چمن از اقدامات انجام شده است، افزود :تعويض تابلوهاي برق 6kv فشار متوسط مركز انتقال نفت تبريز-اردبيل  برای پايدارسازي خطوط و افزايش ايمني تابلو و پايش مصرف برق با نصب كنتورهايي كه در سال گذشته نصب شده است، از دیگر اقدامات در این حوزه محسوب می شود.

وی گفت: نصب رله هاي حفاظت از جان در منازل سازماني شركت،بررسي و تغيير برخي از مخازن سوخت به مخازن آب آتش نشاني جهت مقابله با بحران آتش سوزي ،نوسازي و بازسازي قطعات مستعمل شده قديمي جهت كاهش بار مالي و صرفه جويي اقتصاديي و برگزاري سمينار تبيين اقتصاد مقاومتي و اهداف آن توسط بسيج منطقه شمالغرب از دیگر اقدامات انجام شده است.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *