ساعت :  ۱۲:۰۹ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ شناسه خبر : ۶۸۰۷
تفاوت 20 میلیونی قیمت کارخانه و بازار برخی خودروها/ قرار شده تا اطلاع ثانوی قمیت خودروها افزایش نیابد
قاضی پور گفت: قیمتی که کارخانه تولید خودرو در سایت جهت فروش قرار داده با قیمتی که در بازار ارائه می شود بیش از 5 تا 20 میلیون اختلاف دارد که معلوم می شود دست هایی پشت پرده وجود دارد که دور از دسترس دولت و شورای رقابت اقدام به این امر می کنند.

به گزارش موج رسا; نادر قاضی پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف قیمت خودرو در بازار و شرکت های تولیدی و همچنین دلیل این اختلاف فاحش اظهارداشت: مجلس تا حدودی می تواند به شورای رقابت و دولت در خصوص عدم افزایش قیمت خودرو فشار وارد کند اما متاسفانه دست هایی پشت پرده وجود دارد که دور از دسترس شورای رقابت و دولت اقداماتی را در راستای افزایش قیمت خودرو ها انجام می دهند.

وی ادامه داد: قیمتی که کارخانه تولید خودرو در سایت جهت فروش قرار داده با قیمتی که در بازار ارائه می شود بیش از 5 تا 20 میلیون اختلاف دارد که معلوم می شود دست هایی پشت پرده وجود دارد که دور از دسترس دولت و شورای رقابت اقدام به این امر می کنند، چه دلیلی دارد که خودرویی که در سایت 30 میلیون قرارداده شده در بازار 36 میلیون ارائه شود؟ دولت بویژه وزارت صنعت باید نقش نظارتی و اجرایی خود را در این زمینه افزایش دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال افزایش قیمت خودرو در ماه های آینده بیان داشت: خبرهایی در این خصوص در برخی از رسانه ها منتشر شد اما طی جلساتی که با وزارت صنعت و شورای رقابت داشتیم قرار بر این شد که تا اطلاع ثانوی از افزایش قمیت خودروها خبری نباشد زیرا دلیل خاصی وجود ندارد که قیمت خودروها افزایش یابد ، نه قیمت جهانی دلار افزایش انچنانی داشته و نه تحریم های خودرویی مجددا اضافه شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر: راه دانا

  • کلیدواژه:
ارسال نظر
6 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات