logo
امروز : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/4 ] [ 20 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۶۷۷
از فردا؛

«بانوی نور» در زنجان به روی صحنه می رود

«بانوی-نور»-در-زنجان-به-روی-صحنه-می-رود

نمایش آیینی «بانوی نور» به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) 9 تا 12 اسفندماه جاری ساعت 18:30 در سالن هلال به اجرا در می آید.

حمیدرضا اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: به همت واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری نمایش آیینی «بانوی نور» نهم لغایت دوازده اسفندماه در زنجان به روی صحنه می رود.

وی گفت: نمایش آیینی «بانوی نور» ویژه ایام سوگواری حضرت زهرا (س) است، اظهار کرد: این نمایش فاخر برای اولین بار است که با هنرنمایی هنرمندان استانی و در سطح استان اجرا می شود.

اسماعیلی، با بیان این که «بانوی نور» 40 بازیگر دارد، ادامه داد: موضوع نمایشنامه، زندگی حضرت زهرا (س)، شهادت و فضایل اخلاقی ایشان است. این در حالی است که با احتساب عوامل جانبی، در مجموع 60 نفر به صورت مستقیم در اجرای این نمایش نقش خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه که هدف اصلی از اجرای نمایش «بانوی نور» تبیین بخش هایی از زندگی حضرت زهرا‌(س) و حضرت علی (ع) است، افزود: پرداختن به موضوعات و نمایش های دینی و آیینی سختی های خاص خود را دارد و ما باید توانمندی هنرمندان شهرمان را باور کنیم.

اسماعیلی با اشاره به اجرای نمایش آیینی «بانوی نور» در سالن همایش های هلال احمر زنجان، تصریح کرد: نمایش «بانوی نور» امسال در سطح زنجان و در سال های آتی در سطح کشوری اجرا می شود. بیش از 800 میلیون ریال نیز به صورت مستقیم برای اجرای این نمایش هزینه خواهد شد.

وی افزود: نمایشنامه «بانوی نور» به قلم محمدباقر نباتی مقدم که از نویسندگان مطرح کشوری است به رشته تحریر درآمده و کارگردانی آن را امر نعمتی بر عهده دارد.

رییس حوزه هنری زنجان گفت: نمایش آیینی «بانوی نور» توسط واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری و با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری زنجان از نهم اسفندماه به مدت پنج روز در سالن همایش های هلال احمر به روی صحنه خواهد رفت.

گفتنی است، موسیقی نمایش فاخر و آیینی «بانوی نور» را کیارش میرمحمد رضایی بر عهده دارد.//ن

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *