logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۶۶۷۶
مدیرکل بهزیستی استان زنجان خبر داد

اختصاص تسهیلات اشتغال زایی به 500 مددجوی بهزیستی استان زنجان

اختصاص-تسهیلات-اشتغال-زایی-به-500-مددجوی-بهزیستی-استان-زنجان

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در راستای مشوق های حمایتی از قبیل کمک های بلاعوض و پرداخت تسهیلات ارزان با هدف ایجاد اشتغال پایدار بیش از 500 نفر از مددجویان بهزیستی استان زنجان از تسهیلات اشتغالزایی بهره مند شدند.

به گزارش موج رسا; محمد محمدی با اشاره به رویکردهای بهزیستی استان اظهار کرد: یکی از اصلی ترین رویکرد بهزیستی توانمند سازی جامعه هدف تحت پوشش در زمینه اشتغال ، مسکن و ... است که با ایجاد اشتغال پایدار و استفاده از تسهیلات شرایط بهتری برای افراد معلول و خانوادهایشان فراهم می گردد.

وی افزود: تسهیلات اشتغال زایی بصورت قرض الحسنه توسط بانک های عامل ملی ، کشاورزی ، توسعه تعاون ، مهر ایران ، صادارت ، ملت ، مسکن ، رفاه کارگران ، تجارت ، پارسیان و سپه پرداخت می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بر این اساس 537 نفر از مددجویان به بانکهای عامل معرفی شده و تسهیلات در دست اقدام جهت پرداخت و با استفاده از منابع 36 گانه اشتغال تحقق یافته از قبیل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه صورت پذیرفته است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان یادآور شد: عنوان طرح های پرداخت شده در زمینه های دامداری ، کشاورزی ، تولیدی پوشاک ، قالیبافی ، صنایع دستی ، مغازه خواربار فروشی و... است که از این طریق جامعه هدف با دستیابی به درآمد قابل قبول از چرخه حمایتی بهزیستی خارج می شوند.

محمدی تحت پوشش بودن مددجویان بیکار و متقاضی شغل را از شرایط استفاده از تسهیلات اشتغالزایی بر شمرد و گفت: بهزیستی همچنین به منظور تثبیت اشتغال های ایجاد شده سهم بیمه خویش فرمایی معلولین و مددجویان اشتغال یافته را بمدت 5 سال پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه 278 نفر از مددجویان بهزیستی در سال 95 از تسهیلات اشتغال زایی بهره مند شدند تصریح کرد: در سال گذشته مبلغ 57 میلیارد و 530 میلیون ریال از سوی بانک های عامل به مددجویان بهزیستی پرداخت شده است.

وی بیان کرد: منابع 36 گانه اشتغال تحقق یافته از قبیل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانکی، سرمایه کار، مشوق های بیمه ای، الگوی استاد و شاگردی ، الگوی همیار زنان و مشاغل خانگی انجام گرفته است.

وی افزود: آماده سازی شغلی فرایندی است که طی آن افراد جامعه هدف سازمان متناسب با توانایی ها، علایق، ظرفیت ها وآموزشهای مختلف اعم از فنی و حرفه ای، مهارتهای کسب و کارو مهارتهای زندگی را در جهت استفاده از فرصت های شغلی بکار می بندند.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *