گروه:اقتصادي
ساعت :  ۱۳:۰۱ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ شناسه خبر : ۶۶۶۸
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان:
فعالیت 10 کلینیک گیاه پزشکی در سطح استان زنجان/ روند تولید محصولات گواهی شده در استان زنجان با جدیت ادامه می‌یابد

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به استقبال بسیار خوب کشاورزان زنجانی از تولید محصولات گواهی شده گفت: روند تولید محصولات گواهی شده در استان زنجان با جدیت ادامه می‌یابد.

به گزارش موج رسا; ربابه شب خیز امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخاب استان زنجان به عنوان پایلوت تولید محصولات گواهی‌شده در کشور اظهار کرد: در راستای تولید محصول گواهی شده در استان، برای فراهم سازی زیر ساخت‌ها طی سال‌‌های گذشته با جدیت تمام وارد کار شدیم به طوری که مجموعه اقدامات انجام گرفته سبب شد تولید محصولات گواهی شده در استان زنجان با استقبال بسیار خوبی از سوی کشاورزان مواجه شود.

وی با بیان اینکه این استان از ظرفیت‌های بسیار بالایی در زمینه تولید محصول گواهی شده برخوردار است، به پایین بودن میزان مصرف سم در استان اشاره کرد و افزود: علاوه بر شرایط اقلیمی حاکم بر استان که فرصت چندانی برای فعالیت آفات و بیماری ها نداده و نهایتا کاهش مصرف سموم توسط کشاورزان را به دنبال دارد، کارشناسان شبکه‌های مراقبت نیز طی سال‌های گذشته در ارائه آموزش‌های مختلف به بهره‌برداران به منظور کاهش مصرف سموم در استان همت و تلاش بسیاری کردند.  

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان در زمینه تولید محصول گواهی شده در کشور پیش رو است، بیان کرد: برای به نتیجه رسیدن طرح تولید محصولات گواهی شده در استان و اعطای نشان حد‌مجاز آلاینده‌ها توسط استاندارد به منظور ثبت محصول تولیدی به عنوان محصول گواهی شده با موانع و مشکلات بسیاری مواجه بودیم که برای رفع این موانع و اجرای موفق طرح همت و تلاش بی‌وقفه‌ای انجام گرفت.  

وی با تاکید بر اینکه امسال نیز روند تولید محصولات گواهی شده در استان زنجان با جدیت تمام ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: تامین بازار مناسب برای محصولات گواهی شده موضوع بسیار مهمی است که مدیریت و برنامه‌ریزی خاصی می‌طلبد.

شب‌خیز با اشاره به فعالیت 10 کلینیک گیاه پزشکی فعال در سطح استان تصریح کرد: در راستای بازاررسانی به موقع و تامین بازار مطلوب برای محصولات گواهی شده علاوه بر اینکه شرکت هایی در سطح کشور و استان زنجان در این حوزه شروع به فعالیت کرده‌اند، انجمن مهرانه نیز در این راستا ایجاد بازارچه ای را در دستور کار دارد.

//ع

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
4 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات