logo
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۳
صدقه دارويى است شفا بخش و اعمال بندگان در اين جهان، مقابل چشم آنهاست در آن جهان(امام علی(ع)-حکمت7نهج البلاغه)
[ 2020/6/5 ] [ 13 شوال 1441 ]
شناسه خبر : ۶۶۵۷

گرام، ظاهری سودآور اما بدون پشتوانه

گرام،-ظاهری-سودآور-اما-بدون-پشتوانه
باید توجه داشت که چرا تلگرام قصد دارد واحد پول دیجیتال خود را راه‌اندازی کند در حالی که شبکه های اجتماعی بزرگتر مانند فیس بوک و توییتر و غیره دست به این اقدام نزده اند.

به گزارش موج رسا; به نقل از اروم نیوز، پول های مجازی اگرچه در ظاهر سود آوری خوبی دارند اما در باطن مشکلات زیادی را به همراه می آورند؛ قطعاً آسیب هایی که ورود گرام به اقتصاد می زند بسیار بیشتر از آسیب های بیت کوین است چرا که بیت کوین چندین سال تجربه را پشت سر نهاده اما گرام تنها به واسطه حجم کاربران تلگرام روی کار آمده است.

از آنجا که پول های مجازی نظیر گرام یک بانک مرکزی ندارد و به هیچ دولتی وابسته نیست امکان پولشویی از طریق آن نیز زیاد است، اما در حقیقت بسیاری از سپرده‌گذاران که اعتماد خود را به نظام بانکی سنتی از دست داده‌اند بیش از پیش به پول مجازی گرایش پیدا کرده‌اند.

کشورهای مختلف براساس منافع ملی شان با پول مجازی برخورد می‌کنند و الگوی مشخصی بر آن حاکم نیست. برخی کشورها این موضوع را ممنوع کردند و برخی نیز پول مجازی را در حد کالا و سرمایه می‌بینند. اما پول گرام از آنجایی که ارز زیادی را از کشورها خارج می کند با مخالفت بسیاری از کشورها و دولت ها مواجه شده است.

پول های مجازی اعم از بیت کوین و گرام که به تازگی مطرح شده‌اند برای پرداخت غیر قابل ردیابی و از طرف دیگر قابل دستکاری و تغییر نیستند؛ هرچند به نظر می رسد، در سالهای پیش رو تلگرام مبادلات مبتنی بر بستر سرویس های خود در کنار ابزارهایی مانند پیام‌رسان را با استفاده از مبادلات بیت کوین ارائه کند.

انتهای پیام/

منبع خبر: راه دانا

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *