logo
امروز : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/4 ] [ 20 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۶۶۴
در نشست خبری مدیرکل حفظ آثار زنجان مطرح شد؛

پارک موزه دفاع مقدس زنجان با بودجه استانی احداث می شود/ رونمایی 5 جلد کتاب تاریخ شفاهی جنگ در سالروز عملیات بدر در زنجان

پارک-موزه-دفاع-مقدس-زنجان-با-بودجه-استانی-احداث-می-شود-رونمایی-5-جلد-کتاب-تاریخ-شفاهی-جنگ-در-سالروز-عملیات-بدر-در-زنجان

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس استان زنجان گفت: پارک موزه دفاع مقدس زنجان با بودجه استانی از سال آینده احداث می شود.

به گزارش موج رسا; علی مهدیخانی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:غواصان دریا دل زنجانی از ستاره های درخشان آسمان دوران دفاع مقدس محسوب می شوند.

وی با اشاره به اینکه حماسه آفرینی های رزمندگان زنجان در عملیات های آبی و خاکی زبانزد بود، افزود: همین امر موجب شد تا زنجان به عنوان شهر غواصان دریا دل از سوی مقام معظم رهبری معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه قرار است دو یادمان دوران دفاع مقدس در استان زنجان نصب شود، افزود: یکی از این دو یادمان مختص شهدای غواص است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه این یادمان با همکاری شهرداری زنجان نصب می شود،افزود: هنوز این یادمان ها آماده نشده است.

مهدیخانی همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار موج رسا در خصوص آخرین وضعیت پارک موزه دفاع مقدس بیان داشت:در حال حاضر این پارک موزه دارای پیشرفت 30 درصدی است.

وی با بیان اینکه در آخرین جلسه هئیت امنای پارک موزه دفاع مقدس استان زنجان قرار شد برای احداث این پارک موزه از بودجه استانی استفاده شود، افزود: استاندار زنجان دستور استفاده از بودجه استانی برای احداث این پارک موزه را در سال آینده صادر کرده اند.

این مسئول با اشاره به اینکه تلاش می شود از طریق جذب اعتبارات مرکز و بودجه استانی این پارک موزه احداث شود، افزود: در مرحله نخست برای احداث این پارک موزه 20 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس استان زنجان ادامه داد: با کمک بودجه استانی به ساخت این مجموعه، پیش بینی می شود تا سه سال آینده پارک موزه استان به بهره برداری برسد.

مهدیخانی از رونمایی 5 جلد کتاب تاریخ شفاهی جنگ در سالروز عملیات بدر در زنجان خبر داد و گفت: در صورت آماده نبودن، سوم خرداد برای این رونمایی در نظر گرفته می شود.

وی با بیان اینکه 17 جلد کتاب در حوزه دفاع مقدس در دست چاپ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است، افزود: تلاش می شود تا آثار بیشتری از تاریخ شفاهی و خاطرات دوران دفاع مقدس جمع آوری شود.

این مسئول با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان زنجان، گفت: امروز سالروز شهادت 51 شهید استان زنجان در عملیات خیبر است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس استان زنجان خاطرنشان کرد: بیشترین شهدای استان زنجان با 195 شهید مربوط به عملیات خیبر است.

مهدیخانی با بیان اینکه در عملیات بیت المقدس نیز استان زنجان 171 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، افزود: حماسه آفرینی های رزمندگان زنجانی در دوران دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *