logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۶۶۱۷
رئیس سازمان دارالقرآن:

اعتبارات قرآنی در سه سال گذشته کاهش یافته است/ حمایت شعاری دستگاه‌های اجرایی از قرآن

اعتبارات-قرآنی-در-سه-سال-گذشته-کاهش-یافته-است-حمایت-شعاری-دستگاه‌های-اجرایی-از-قرآن

رئیس سازمان دارالقرآن با بیان اینکه اعتبارات اختصاص یافته به حوزه قرآنی در کشور ناچیز است، گفت: اعتبارات قرآنی در کشور سال به سال کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش موج رسا;  مهدی قره‌شیخلو در دیدار با روسای دفاتر و کارشناسان قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان،اظهار داشت:همه آحاد جامعه در زمینه توسعه و اشاعه فرهنگ قرآنی مسئول هستند.

وی با بیان اینکه توسعه فعالیت‌های قرآنی نیازمند عزم ملی است، ادامه داد:اعتبارات حوزه قرآنی ناچیز بوده و این اعتبارات سال به سال کاهش یافته است.

قره شیخلو با اشاره به اینکه بودجه و اعتبارات قرآنی در شان قرآن و نیاز کشور نیست،بیان داشت: مسئولان باید در زمینه تخصیص اعتبارات به حوزه قرآنی نگاه ویژه داشته باشند.

رئیس سازمان دارالقرآن حمایت دستگاه‌ها را از قرآن در حد شعار عنوان کرد و افزود: خیرین می‌توانند در زمینه توسعه فرهنگ قرانی نقش مهم و تاثیرگذاری داشته باشند.

وی برضرورت استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه توسعه فعالیت‌های قرآنی تاکید کرد و گفت: خیرین  می‌توانند نقش مهمی در زمینه ترویج و حمایت از فرهنگ قرآنی داشته باشند.

رئیس سازمان دارالقرآن از تشکیل انجمن قرآنیان در استان‌ها خبر داد و گفت: این انجمن با هدف استفاده از ظرفیت، توانمندی و تجربیات افراد حقیقی قرآنی برای توسعه فرهنگ قرانی و حل مشکلات پیش رو در استان‌ها تشکیل می‌شود.

قره شیخلو با اشاره به فعالیت چهار هزار و ۴۰۰ موسسه قرآنی و  ۷ هزار و ۳۰۰ خانه قرآن شهری و روستایی در کشور،بیان داشت:استان زنجان از استان‌های موفق در زمینه توسعه فعالیت‌های قرآنی است.

رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به وجود یک سری خلأ ها در حوزه  آموزش قرآن در کشور، گفت: با حمایت های بودجه ای می توان بر برنامه ریزی متناسب برای رفع آنها اقدام کرد.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *