logo
امروز : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/4 ] [ 20 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۶۴۲
امام جمعه ایجرود:

مقاومت مانع اساسی در برابر پروژه‌های صهیونیستی/ فلسطین محوری ترین مسئله جهان اسلام است

مقاومت-مانع-اساسی-در-برابر-پروژه‌های-صهیونیستی-فلسطین-محوری-ترین-مسئله-جهان-اسلام-است

امام جمعه ایجرود با بیان اینکه مسئله فلسطین مهم ترین و محوری ترین مسئله جهان اسلام است، گفت: مقا.مت اساسی ترین مانع در برابر پروژهای صهیونیستی است.

به گزارش موج رسا; به نقل از ایجرود خبر،حجت الاسلام محمد باقر مقدمی« امام جمعه ایجرود» در خطبه های امروز نماز جمعه ایجرود در خصوص ششمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، با اشاره به هدف این اجلاس مبنی بر اینکه مسئله فلسطین مهم ترین و محوری ترین مسئله جهان اسلام است، اظهار داشت: زیرا فلسطین رمز وحدت و عامل اتحاد و مبارزه با دشمن و نیز ملاک شناسایی دوست از دشمن است.

وی با بیان اینکه طرح های دشمنان برای منحرف کردن مسلمانان از مسائل اصلی از جمله  فتنه ها، جنگ های داخلی و تحمیلی در منطقه و کم رنگ کردن حمایت از آرمان های مقدس آزادی قدس است، افزود: هوشمندی مبارزان فلسطین و خوداری از افتادن در طرح دشمن لازمه مبارزه است چرا که مقاومت فلسطین ارزشمند تر از آن است که در اختلافات میان کشورهای اسلامی، عربی، قومی و مذهبی درگیر شود.

امام جمعه ایجرود با اشاره به پدیدار شدن نشانه‌های افول رژیم صهیونیستی و ضعفی که بر متحدان اصلی آن به‌ویژه آمریکا حاکم شده است،تصریح کرد: در این شرایط مشاهده می‌شود که اندک‌اندک، فضای جهانی به‌سمت مقابله با اقدامات خصمانه و غیرقانونی و غیرانسانی رژیم صهیونیستی میل می‌کند، البته هنوز جامعه‌ی جهانی و کشورهای منطقه نتوانسته‌اند به مسئولیت خود در برابر این مسئله‌ی انسانی عمل کنند. حجت الاسلام مقدمی گفت: تاریخ فلسطین و اشغال ظالمانه‌ی آن و آواره کردن میلیون‌ها انسان و مقاومت دلیرانه‌ی این ملت قهرمان، پر فراز و نشیب است.  حجت الاسلام مقدمی با اشاره به سوابق تاریخی، توطئه های تشکیل رژیم صهیونیستی را توطئه‌ای فرامنطقه‌ای خواند و عنوان کرد: در هیچ برهه‌ای از تاریخ، هیچ‌یک از ملت‌های جهان با چنین رنج و اندوه و اقدامی ظالمانه، مواجه نبوده‌اند که در توطئه‌ای فرامنطقه‌ای، کشوری به‌طور کامل اشغال شود و ملتی از خانه و کاشانه‌ی خود رانده شوند و به‌جای آنان، گروهی دیگر از جای‌جای جهان بدانجا گسیل شوند و موجودیتی حقیقی نادیده گرفته شود و موجودیتی جعلی به جای آن بنشیند.

خطیب نماز جمعه ایجرود با بیان اینکه اکنون که رژیم صهیونیستی از غلبه بر قلعه مقاومت یعنی غزه که مساحتی اندک و تحت معاصره دارد و توان نظامی آن نیز محدود است ناتوان شده است و در چند جنگ در برابر آن شکست خورده است و انتفاضه کنونی در سرزمین اشغالی و آینده امیدوار کننده ی دارد، ادامه داد: این ملت، راهی جز این ندارد که با اتکال به پروردگار متعال و اتکاء به توانمندی‌های ذاتی خود، درصدد برآید تا شعله‌ی مبارزه را همچنان فروزان نگاه دارد و الحق که تاکنون چنین کرده‌اند.

حجت الاسلام مقدمی با اشاره به اینکه در اجلاس امنیتی مونیخ شاهد مواضع مشترک مقامات آمریکایی رژیم صهیونیستی ترکیه عربستان علیه جمهوری اسلامی ایران بودیم، اغان کرد: این موضع گیری و اظهار نظرها تصادفی نبوده شواهد و قرائن فراوانی حکایت از هماهنگی های این کشورها برای مهار نفوذ منطقه ای ایران را دارد.

وی با تاکید بر اینکه آن کشورها به شدت ایران اسلامی را بخاطر دفاع از محور مقاومت هدف حمله و انتقاد قرار دادند، اضافه کرد: معاون اول ترامپ گفت ایران بعنوان اصلی ترین کشورهای حامی تروریسم همچنان بی ثبات کردن منطقه خاورمیانه ادامه می دهد به نظر من باید به این افرادی که مورد تهدید ایران هستند بیشتر کمک بکنیم.

امام جمعه ایجرود با بیان اینکه  وزیر خارجه عربستان از ایران بعنوان بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان نام برد، عنوان کرد: در حالی که تقریبا تمامی کشورهای منطقه و جهان از روی اسناد و مدارک می دانند عربستان با گروه های تروریستی و تکفیری اطلاع دادند و تروریست های القاعده و داعش و چند گروه دیگر برخاسته از تفکرات نابخردانه وهابیت است.

وی ادامه داد: تجاوزات رژیم سعودی به دو کشور عربی یمن، بحرین و نقش آفرینی گسترده در سوریه و عراق افغانستان و پاکستان بجای خود همچنین خیانت و تجاوز ترکیه به عراق و سوریه و نقش آفرینی در راه اندازی گروه های تروریستی آنقدر آشکار استکه نیاز به بیان ندارد.

 حجت الاسلام مقدمی با تاکید بر اینکه با قدرت بی نهایت خداوند متعال آمریکا با این توطئه جدید راهی به جایی نمی برد و با تحریک این سه کشور علیه ایران قطعا شکست می خورد و ملت قهرمان ایران همانطور که دست تجاوز خود آمریکا را قطع و کوتاه کرد دست ناوچه ها و ازناب آمریکا را قطع می کند.

خطیب نماز جمعه ایجرود با اشاره به اینکه هشتم اسفند روز امور تربیتی است، افزود: از دیدگاه اسلام تربیت یعنی به فضیلت رساندن قوای انسان و ایجاد تعادل و هماهنگی در آن ها برای رسیدن به کمال مطلوب یعنی قرب به خداوند متعال است.

حجت الاسلام مقدمی با بیان اینکه وقتی نظام تعلیم و تربیت کار خود را بخوبی انجام دهد طبیعتا نتیجه آن در جامعه به وضوح دیده می شود، گفت: رشد علمی، فرهنگی و اقتصادی کشور نشان از یک آموزش و پرورش پویا است.//

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *