logo
امروز : پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/2/25 ] [ 13 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۵۸۴
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان:

زنده ‌نگهداشتن یاد و خاطر شهدا نباید به 22 اسفند خلاصه شود/ اقتدار امروز جامعه مدیون آرمان‌های ارزشمند شهدا

زنده-‌نگهداشتن-یاد-و-خاطر-شهدا-نباید-به-22-اسفند-خلاصه-شود-اقتدار-امروز-جامعه-مدیون-آرمان‌های-ارزشمند-شهدا-

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: زنده ‌نگهداشتن یاد و خاطر شهدا نباید به 22 اسفند خلاصه شود و باید در این زمینه فعالیت های بیشتری صورت گیرد.

به گزارش موج رسا; اولین ستاد بزرگداشت 22 اسفند (روز شهدا) با حضور مدیرکل، معاونان و رواسای ادارات بنیاد در شهرستان‌ها با هدف معرفی شهدا به نسل امروز برگزار شد.

در این جلسه علی کاظمی با اشاره به اینکه اراده و آرمان‌های ارزشمند شهدا اقتدار امروز را رقم زد، افزود: نسل جوان طالب شنیدن جوانمردی‌هاست.

وی افزود: در این میان راویان جنگ و دروان انقلاب می‌توانند این زمینه را به خوبی فراهم کنند.
این مسئول با اشاره به اینکه شهادت خط سرخی است که تا ابد خواهد ماند، ادامه داد: اگر شهدا با ارزش‌ترین داشته خود را در طبق اخلاص گذاشتند و برای دفاع از ناموس و میهن رفتند به این دلیل بود که ما بعد از آنها جامعه سالمی داشته باشیم. وی افزود: ضروری است همگان باید برای رسیدن به این مهم تلاش کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان ادامه داد: اگر می‌خواهیم امنیت، آرامش و پیشرفت روزافزون در کشورمان تداوم داشته باشد باید فرهنگ ایثار و شهادت را به عنوان یک تضمین کننده در جامعه ترویج دهیم.
در ادامه جلسه اعضاء حاضر نظرات و پیشنهادات خود را در راستای اجرای برنامه‌های متنوع روز بزرگداشت شهدا بیان و درباره چگونگی روند برگزاری مراسم به گفتگو پرداختند.

کاظمی افزود: زنده ‌نگهداشتن یاد و خاطر شهدا نباید در روز 22 اسفند خلاصه شود بلکه افراد علاقه‌مند و به خصوص کسانی که در حوزه‌های فرهنگی مسئولیت بر عهده دارند باید با ایده‌های نو راه و رسم شهدا را بازگو کنند.
مدیرکل بنیاد استان زنجان از پیام‌آوران ایثار سخن به میان آورده و گفت: این افراد با توجه به اینکه جنگ را لمس کرده و از نزدیک شاهد اخلاق نیکوی رزمندگان بوده‌اند واقعیت‌ها را نیز بهتر می‌توانند بیان کنند. مخاطب آنان نیز با جان و دل روایت‌هایشان را می‌شوند.
کاظمی اضافه کرد: استفاده از توان نخبگان استانی به خصوص خانواده‌های شاهد و ایثارگر، مردم محوری بودن، ارائه اطلاعات صحیح و جالب، استفاده از مکان‌های ارزشمند مربوط به جامعه ایثارگر همچون موزه شهدا، روایت خاطره‌ها و جوانمردی ایثارگران از زبان جانبازان می‌تواند نوید بخش برنامه‌های قابل قبولی در 22 اسفند باشد. //ن.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *