گروه:اقتصادي
ساعت :  ۱۴:۱۵ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ شناسه خبر : ۵۷۹۷
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان:

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان با اشاره به افزایشی نرخ مشارکت در استان زنجان در چند سال اخیر گفت: نرخ مشارکت در استان زنجان از سال 91 تا پایان آذرماه امسال به 45.2 افزایش یافته است.

به گزارش موج رسا; ابوالفضل عباسچیان در نشست خبری مدیران شورای هماهنگی استان زنجان با تبریک دهه مبارک فجر و یاد و خاطره شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به تولید ناخالص بدون احتساب نفت در استان زنجان اشاره و اظهار کرد: تولید ناخالص داخلی استان بدون احتساب نفت از 69 هزارو 882 میلیارد ریال در سال 91 به 112 هزار و 116 میلیارد ریال در سال 93 رسیده است.

وی با اشاره به اینکه سرانه تولید در استان نیز بدون احتساب نفت 68 میلیون و 111 هزار ریال در سال 91 به 107 میلیون هزار و 83 هزار ریال در سال 93 افزایش یافته است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان به نرخ مشارکت اقتصادی استان زنجان اشاره و ابراز کرد: نرخ مشارکت در استان زنجان از 42.2 درصد در سال 91 به 45.2 درصد در سال جاری افزایش یافته است.

وی با اشاره به نرخ بیکاری در استان زنجان ابراز کرد: نرخ بیکاری در استان زنجان از 11.4 درصد در سال 91 به 9.7 درصد در سال جاری کاهش یافته است.

عباسچیان همچنین به نرخ تورم در استان زنجان اشاره و ابراز کرد: نرخ تورم در استان زنجان نیز از 33.1 در سال 91 به 7.1 درصد در آذرماه امسال رسیده است.

وی به کاهش نرخ تورم در سطح کشور نیز اشاره و بیان کرد: نرخ تورم در کشور نیز از 30.5 درصد به 10 درصد در سال جاری کاهش یافته است.

//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر
9 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات