logo
امروز : پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/2/25 ] [ 13 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۵۵۷
مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان خبرداد

کشف 117 هزار لیتر فرآورده‌های نفتی قاچاق در استان زنجان

کشف-117-هزار-لیتر-فرآورده‌های-نفتی-قاچاق-در-استان-زنجان

مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان گفت: میزان مکشوفه سال ۹۵ در حدود ۱۱۷ هزار لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش مواجه بوده است.

محمود آقا محمدیان در گفت و‌گو با خبرنگار موج رسا; از کاهش ۳۹ درصدی مکشوفه در ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر‌داد و اظهار کرد: میزان مکشوفه سال ۹۵ در حدود ۱۱۷ هزار لیتر نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش مواجه بوده است

وی در ادامه تصریح کرد: میزان مکشوفه سال ۹۵ در حدود ۱۷۹ هزار و ۳۱۰ لیتر بوده که در قیاس با مدت مشابه سال قبل با مکشوفه ای به میزان ۲۹۶ هزار و ۴۴۲ لیتر حاکی از یک کاهش ۳۹ درصدی در کشف فرآورده خارج از شبکه رسمی بوده است.

مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان بیان کرد: از مجموع ۱۷۹ هزار و ۳۱۰لیتر  فرآورده مکشوفه سال جاری ۸۵ هزار و ۹۰۰ لیتر نفتگاز و ۹۳ هزار و ۴۱۰ لیتر نفت سفید بوده است و همچنین از مجموع ۲۹۶ هزارو ۴۴۲لیتر مکشوفه سال قبل در حدود ۱۶۳ هزار و ۳۰۰ لیتر نفتگاز و ۱۳۳ هزار و ۱۴۲ لیتر نفت سفید کشف و ضبط شده است.

وی خاطر نشان کرد: میزان نفتگاز مکشوفه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۴۷ درصد کاهش نفت سفید با ۲۹ درصد کاهش روبرو بوده است .

آقامحمدیان در پایان با بیان اینکه همکاری و همراهی عوامل انتظامی استان را با این شرکت در راستای مبارزه با کشف عرضه خارج از شبکه فرآورده مطلوب بوده است گفت: میزان فرآورده های مکشوفه پس از انجام آزمایشات و طی مراحل قانونی با تخلیه در انبار نفت منطقه به چرخه توزیع رسمی بازگشته است.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت موجود جایگاههای CNG استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۸۵ درصد جایگاههای منطقه موفق به اخذ تاییدیه استاندارد از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران شده اند و استاندارد سازی سایر جایگاهها نیز در دست اقدام است.

مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان افزود: با توجه به تخصیص ۲۵ درصد سبد حمل و نقل در برنامه پنجم توسعه به این سوخت پاک میزان جایگاههای موجود در منطقه بیش از درصد تخصیصی بوده و از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار می باشد مضاف بر اینکه این شرکت آمادگی دارد که درخواستهای جدید احداث جایگاه CNG در استان را با استفاده از تسهیلات و سرمایه گذاری شخصی و در چارچوب اطلاعیه و دستورالعملهای موجود بررسی و امکان سنجی کند.

آقا محمدیان همچنین تصریح کرد میزان فروش ۱۰ ماهه در منطقه از ۱۰۶ میلیون متر مکعب در سال ۹۲ به ۱۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب در سال جاری رسیده که این نیز حاکی از یک رشد ۱۶ درصدی را دارد.

//ع

 

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *