logo
امروز : جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۷
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/31 ] [ 9 رمضان 1444 ]
[ شناسه خبر : ۵۵۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان:

کاهش 19 درصدی تعداد بیکاران در زنجان با اجرای طرح تکاپو

کاهش-19-درصدی-تعداد-بیکاران-در-زنجان-با-اجرای-طرح-تکاپو

مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان  با بیان اینکه ایجاد 6 هزار فرصت شغلی جدید با اجرای طرح تکاپو پیش بینی شده است، گفت: با اجرای طرح تکاپو ۱۹ درصد از افراد بیکار استان زنجان صاحب شغل می‎شوند.

احمد غریوی در گفت‎وگو با خبرنگار موج رسا;  اظهار داشت: طرح تکاپو یکی از طرحاهی اشتغال زایی است که در معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت پایلوت در برخی از استان‎ها کلید خورده و اجرای این طرح نیز در استان زنجان عملیاتی می‎شود.

مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: کارگزار طرح تکاپو از استان زنجان به وزارتخانه معرفی شده است و در کمیته‌های اشتغال شهرستان‌های طارم، زنجان و خرمدره مطرح شده است.

وی با اشاره به تعریف رسته‌های مختلفی که امکان ایجاد شغل جدید در آنها وجود دارد، ابراز کرد: پنج نفر از مدیران رسته‌ها نیز برای شرکت در دروه‌های آموزشی به وزارتخانه معرفی شده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با  بیان اینکه در اجرای طرح تکاپو نیازهای یازار کار استان و توانمندیهای بازار کار مورد توجه قرار گرفته است، ابراز کرد: با عملیاتی شدن طرح تکاپو 6 هزار نفر فرصت شغلی در سطح استان ایجاد شود که این تعداد شغل می تواند  19 درصد از تعداد بیکاران استان زنجان را کاهش دهد.

وی با اشاره به اولویتهای ایجاد مشاغل و فرصتهای شغلی عنوان کرد: حوزه آی.تی را نخستین اولویت برای ایجاد فرصت‌های شغلی در استان زنجان معرفی شده است.

غریوی افزود: هماهنگی‌های اولیه با اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده و این اداره به عنوان متولی رسته آی.تی پیگیری برنامه‌های اجرایی است.

غریوی با اعلام اینکه ایجاد فرصت‌های شغلی در طرح تکاپو با تکیه بر ظرفیت‌ها و مزیت‌های هر منطقه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: تکیه بر نیروی انسانی توانمند، استعدادهای بومی هر منطقه و مواردی از این دست در ایجاداین مشاغل در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: خوشه کفش برای شهرستان هیدج و خوشه فرش نیز به عنوان اولویت‎های دو شهر هیدج و خدابنده در نظر گرفته شده است. /ک

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر