گروه:یادداشت
ساعت :  ۱۰:۱۹ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ شناسه خبر : ۵۵۲۹

دوسالگی برجام سپری شد و همانگونه که قابل پیش بینی بود هیچ کدام از رسانه های اصلاح طلبان به این اتفاق مهم و تاثیرگذار در سرنوشت سیاسی کشورمان اشاره ای نکردند.

به گزارش سرویس سیاسی موج رسا; دوسالگی برجام سپری شد و همانگونه که قابل پیش بینی بود هیچ کدام از رسانه های اصلاح طلبان به این اتفاق مهم و تاثیرگذار در سرنوشت سیاسی کشورمان اشاره ای نکردند. رسانه های اصلاح طلب که پس از انعقاد این توافق بدون معطلی و حتی مطالعه متن برجام، به تیترهای محیرالعقول و غیر منطقی روی آوردند، بعد از دوسال چنان خود را به کناری رانده و بی اشاره به سالگرد برجام تیتر می زنند که گویا جشن دوسال گذشته به عزا تبدیل گشته و این حضرات نیز مشغول عزاداری اند.

البته واقعیت اینجاست که جشن ادعایی اصلاح طلبان پس از انعقاد برجام مبدل به سوگ گردیده و باید به بادمجان دورقاب چینان دولت تدبیر حق داد که خود را به ندیدن و نشنیدن بزنند و بدون اشاره به برجام، روزهای اخیر را طی کنند؛ چرا که «تقریبا هیچ» سیف، امروز به «تحقیقا هیچ» مبدل گشته و رسانه های اصلاح طلب نیز در به وجود آمدن چنین فاجعه مقصرند.

برجام، حاصل کار مشترک اصلاحات و اعتدال بود و هیچ کسی نمی تواند و نباید این دسته گل مشترک را فراموش کند. فشار دولت تدبیر و امید در کنار میدان داری علی لاریجانی در مجلس شورای اسلامی و تصویب 20 دقیقه ای مهمترین توافق سیاسی سالهای اخیر کشور به همراه پروپاگاندای اصلاح طلبان داخلی و خارجی، برجام را رقم زد و بدون تعارف باید اذعان کرد که امروز جمهوری اسلامی در غائله برجام، چوب این سه گروه را می خورد.

اصلاح طلبان به شدت مشتاقند تا خود را در مشکلات دولت تدبیر و امید بی تقصیر نشان دهند و اگر مشاهده می شود در هنگام بروز یک مشکل مهم، تبدیل به منتقدان سرسخت دولت می شوند، نتیجه همین دیدگاه است. آنها نخواهند پذیرفت که تحمیل روحانی به ملت ایران توسط این جریان صورت گرفت و تلاش می کنند به هر نحوی که شده برای آینده پس از روحانی، خود را منزه از اشکالات پرشمار دولت فعلی نشان دهند.

مشکلات اقتصادی مردم در این دولت نه تنها کاهش نیافته بلکه بیشتر از قبل گردیده و طبیعتا دولت تدبیر و امید که 5 سال است سکان اجرایی کشور را در اختیار دارد در بوجود آمدن این وضعیت مقصرترین است. در چنین شرایطی اصلاح طلبان خود را از دولت جداکرده و تمامی حمایت ها و «تکرار» کردن ها را فراموش می کنند و به هر قیمتی که شده تلاش می کنند تا مردم را مجاب کنند از دولت حسن روحانی جداشده و به عنوان یک منتقد مصلح فعالیت می کنند؛ اما اگر در همین دولت اقدام مثبتی صورت گیرد یا برجامی که در ابتدا گمان می بردند مثبت است، منعقد گردد، سرها را بالا گرفته و خود را عامل پیروزی این دولت و مسبب اصلی بوجود آمدن اتفاقات مثبت می دانند.

اما آنچه بایستی مورد توجه قرار گیرد اینجاست که اصلاح طلبان و اعتدالگرایان در هر شرایطی یکی هستند و مردم نباید چنین نکته ای را فراموش کنند. در تشکیل یافتن دولت تدبیر و امید، اصلاح طلبان سهم به سزایی دارند و این یعنی باید مسئولیت زیان یا سودرسانی این دولت به مردم و کشور را بر عهده گیرند. فرار از پاسخگویی حربه ای است که توسط اصلاح طلبان دنبال می شود و مقابله با این حربه می بایست در دستور کار مردم قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
3 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات