logo
امروز : جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۵
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/31 ] [ 9 رمضان 1444 ]
[ شناسه خبر : ۵۴۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 4 دقیقه ]
استاندار زنجان خبر داد

اعطای پنج هزار و 660 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی از ابتدای سال جاری

اعطای-پنج-هزار-و-660-میلیارد-ریال-تسهیلات-به-واحدهای-تولیدی-از-ابتدای-سال-جاری

استاندار زنجان با بیان اینکه با اجرای طرح رونق تولید و تسهیلات پرداختی شبکه بانکی338 واحد تولیدی در این استان موفق به دریافت تسهیلاتی به ارزش 2 هزار و 600 میلیارد ریال شده اند، گفت: طی سال جاری به واحدهای تولیدی پنج هزار و 660 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

به گزارش موج رسا; اسدالله درویش امیری ظهر امروز در بیست و هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه صادقانه با مردم در ارائه گزارش عملکردها رفتار کنیم تا در میان آنان مطالبه و انتظاری بیش از توان خود ایجاد نکرده باشیم، اظهار کرد: در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی انتظار می رود تا تمام دستگاه های مربوطه با سرعت و جدیت بیشتری وارد شوند وانتظار می رود مدیران اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتی را اطلاع رسانی کنند.

وی با بیابه رغم آنکه از عملکرد ستاد رونق اقتصادی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید رضایت دارم، در برخی حوزه ها از عملکرد مدیران راضی نیستم، افزود: اقدامات انجام شده در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و ستاد رونق اقتصادی موجب متوقف شدن تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی این استان شده است.

استاندار زنجان با اشاره به به بهبود وضعیت کسب و کار در این استان، بیان کرد: با وضعیت اقتصادی بی ثباتی که وجود داشت، مشاغل از امنیت شغلی و واحدهای تولیدی از آینده روشنی برخوردار نبودند.

درویش امیری با بیان اینکه با صیانت و حمایتی که از واحدهای تولیدی انجام شده علاوه بر حفظ مشاغل موجود و جلوگیری از تعدیل نیروها، از ابتدای سال جاری 6 هزار 300 شغل پایدار در واحد های صنعت و معدن ایجاد شده است، تصریح کرد: 4 هزار و 30 شغل جدید نیز در استان زنجان توسط بنگاه های زود بازده و کوچک ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه برای توسعه سیستم آبیاری نوین، دولت حمایت گسترده ای را در نظر گرفته و منابع مالی مورد نیاز را پیش بینی کرده است، گفت: 25 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان برای توسعه سیستم آبیاری نوین در نظر گرفته شده است که این بین این طرح در 12 هزار هکتار زمین های کشاورزی استان اجرا شده است.

استاندار زنجان با بیان در طول سال جاری 447 میلیارد تومان برای خرید تضمینی گندم اختصاص داده شده است، بیان کرد: مسئولان باید توسعه سیستم آبیاری و تولید محصولات کشاورزی به کار گیرد.

درویش امیری با بیان اینکه در حوزه گاز رسانی به روستا ها شرکت گاز استان 320 پروژه گاز رسانی را در دستور داشت که 151 مورد از این پروژه ها با اعتبار 300 میلیارد تومان به مرحله اجرا در آمده است که 169 مورد از این پروژه ها نیز در مرحله اجرا قرار دارد، اظهار داشت: در حال حاظر 85 درصد از ساکنان روستاهای استان از نعمت گاز برخور دارند.

وی با بیان اینکه در حوزه آب رسانی نیز 11 پروژه د دستور کار قرار داشت که 8 پروژه از این تعداد خاتمه یافته است، گفت: برای ارتقاع سطح آب رسانی روستاهای استان نیز 120 روستا در دستور کار بود که از این طرح ها در 87 روستا های استان اجرا شده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از ابتدای شروع کار خود 531 مصوبه داشته است که از این تعداد 481 مصوبه آن به مرحله اجرا در آمده است، گفت: مجموع سرمایه گذاری وارد شده به این است از سال 84 تا 92 به 157 میلیون دلار می رسید در حالی که از سال 92 تا کنون، ورود 400 میلیون دلار سرمایه خارجی به این استان ثبت شده است.

درویش امیری با بیان اینکه پروژه های اقتصاد مقاومتی بدون شک در رونق فضای کسب و کار این استان موثر بوده است و باید به دستگاه ها فرصت داده شود تا هر آنچه را که در قالب پروژه ها تعریف شده، گزارش بدهند، بیان کرد: در مجموع 338 واحد تولیدی در این استان موفق به دریافت تسهیلاتی به ارزش 2 هزار و 600 میلیارد ریال شده اند.

وی با بیان اینکه در مجموع با اجرای طرح رونق تولید و تسهیلات پرداختی شبکه بانکی، طی سال جاری به واحدهای تولیدی پنج هزار و 660 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد، گفت: با همکاری خوب و قابل قبولی که شبکه بانکی دولتی در این استان داشت، سه هزار و 60 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی تاکنون پرداخت شده است.

انتهای پیام/پ

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر