logo
امروز : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/6 ] [ 22 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۵۴۶
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبر داد

کشت کلزا در ۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان

کشت-کلزا-در-۳-هزار-هکتار-از-اراضی-کشاورزی-زنجان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه در طول سال گذشته 11 هزار تن بذر و در طول سال جاری نیز 17 هزار تن بذر در بین کشاورزان توزیع شده است، گفت: کلزا در ۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان کشت می‌شود.

به گزارش موج رسا; عبدالله جعفری ظهر امروز در بیست و هفتمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی اقدامات متعددی را انجام داده است، اظهار کرد: اقدامات جهاد کشاورزی در حوزه اقتصاد مقاومتی حاکی از این است که تمام وظایف خود را به طور کامل و به درستی انجام شده است.

و با بیان اینکه توسعه روش‌های آبیاری نوین در 25 هزار هکتار از اراضی استان از برنامه‌های اجرایی توسط جهاد کشاورزی استان است، افزود: 8 هزار و 800 هکتار از این اراضی در مرحله اجرا است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه 11 هزار هکتار از این اراضی نیز در مرحله اجرا است، تصریح کرد: 320 هکتار از اراضی به این سیستم‌ها در مرحله آماده اجرا و 250 هکتار نیز در مرحله اجرا هستند.

جعفری با بیان اینکه توجه به امر نوسازی ناوگان کشاورزی باعث تولید محصولات باکیفیت می‌شود، بیان کرد: این سازمان طی سال جاری در  زمینه نوسازی ناوگان و ماشین‌آلات کشاورزی تأکید جدی دارد.

وی با بیان اینکه همه شاخص های رشد کشاورزی از جمله توسعه شیوه های نوین آبیاری مکانیزاسیون بذور اصلاح شده طی سه سال گذشته بهبود یافته است، گفت: در طول سال گذشته 11 هزار تن بذر در بین کشاورزان و در طول سال جاری نیز 17 هزار تن بذر در بین کشاورزان توزیع شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه سال قبل کشور با افزایش 17 میلیون تنی انوع محصولات کشاورزی بدون رشد سطح زیر کشت مواجه بود، افزود: کشاورزان با تلاشی که در راستای افزایش بهره وری داشتند در وضعیت کنونی اقتصاد کشور، اجازه منفی شدن رشد اقتصادی را نداد.

جعفری با بیان اینکه زنجان یکی از استان های مطرح کشور در تولید محصول استراتژیک کشور یعنی گندم است، افزود: کلزا در ۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زنجان کشت می‌شود.

انتهای پیام/پ

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *