گروه:اقتصادي
ساعت :  ۱۲:۵۶ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ شناسه خبر : ۵۳۸۶
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان:

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با سمپاشی دام و جایگاه دام برای پیشگیری از بیماری‌های مشترک بین انسان و دام گفت: بیش از 1.7 میلیون نوبت رأس واکسیناسیون علیه بیماری‌های دامی در استان زنجان انجام شد.

محمدباقر حاج‌کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون یک میلیون و 723 هزار و 838 نوبت رأس واکسیناسیون علیه بیماری‌های دامی در سطح استان زنجان انجام شده است.

وی میزان واکسیناسیون علیه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام را 861 هزار و 182 نوبت‌ رأس برشمرد و گفت: دامپزشکی واکسیناسیون دوره‌ای برای پیشگیری از بیماری‌ها و اطمینان از سلامت مواد مصرفی مردم انجام می‌دهد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان سمپاشی روی دام را از دیگر اقدامات برای پیشگیری از بیماری‌ها عهنوان کرد و افزود: در این راستا نیز 158 هزار و 191 نوبت رأس سمپاشی روی دام‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به کنترل مکان‌های نگهداری از دام بیان کرد: میزان سمپاشی جایگاه‌های دام از ابتدای امسال تا کنون نیز یک میلیون و 958 هزار و 102 مترمربع بوده است.

حاج‌کاظمی به بازرسی‌های قبل از کشتار، حین کشتار و بعد از کشتار اشاره کرد و گفت: علاوه بر واکسیناسیون، اکیپ‌هایی نیز برای تست دام‌های اهلی فعال هستند که با انجام آزمایش دام‌های مبتلا به بیماری‌هایی مانند سل و تب مالت کشتار و معدوم می‌شوند و غرامت آن‌ها از طریق دامپزشکی به افراد و واحدها پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه لاشه‌های مشکل‌دار ضبط و معدوم می‌شوند ابراز کرد: اگر برخی از اندام‌های داخلی دچار مشکل باشد آن قسمت ضبط و بقیه لاشه مورد مصرف قرار می‌گیرد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان نظارت بر مراکز عرضه فرآورده‌های گوشتی را از دیگر اقدامات این اداره عنوان کرد و افزود: در سطح استان مغازه‌ها نیز بازرسی می‌شوند تا گوشت‌ها دارای مهر تأییدیه دامپزشکی دارای تاریخ انقضا باشند و در شرایط سالم نگهداری شوند.

وی خاطرنشان کرد: در موارد مواجهه با موارد غیربهداشتی فرآورده ضبط و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می‌شوند و احکام مختلفی از جرائم نقدی تا زندان برای آن‌ها صادر می‌شود تا مردم با خیال راحت فرآورده‌های گوشتی را مصرف کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
6 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات