logo
امروز : جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۹
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/31 ] [ 9 رمضان 1444 ]
[ شناسه خبر : ۵۲۲ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

نماز بهترین راه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فردی است

نماز-بهترین-راه-پیشگیری-از-آسیب‌های-اجتماعی-و-فردی-است

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه اقامه نماز اول وقت باید در جامعه ترویج یابد، گفت: نماز بهترین راه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فردی است.

 

به گزارش موج رسا; آیت الله شیخ علی خاتمی در آیین افتتاح نمازخانه هیئت بدن سازی و پرورش اندام استان زنجان با بیان اینکه اقامه نماز جماعت و نماز اول وقت در جامعه باید ترویج یابد، اظهار کرد: نقش و اهمیت نماز در زندگی فردی و اجتماعی افراد موثر است.

وی با اشاره به اینکه هیچ دینی بدون نماز نبوده است، افزود: نماز در ادیان الهی از مهم‌ترین عبادت‌ها است.

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه همه پیامبران پس از بعثت نماز را به عنوان نخستین عبادت ترویج داده‌اند، تصریح کرد: نخستین و آخرین توصیه نبی مکرم اسلام (ص) به پیروانش نیز اقامه نماز بوده است.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه نماز موجب می‌شود انسان به صورت مستمر به یاد خداوند باشد، تصریح کرد: بالاترین و با ارزش‌ترین یاد خدا، انجام فریضه نماز است.

وی با اشاره به آیات و روایات متعدد در زمینه اقامه نماز، گفت: این آیات نشان از اهمیت فریضه نماز دارد.

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اهمیت اقامه نماز جماعت و نماز اول وقت، افزود: بزرگان و افراد صاحب فضل بر اهمیت اقامه نماز اول وقت تاکید داشته و دارند که باید سرلوحه همه قرار گیرد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه نماز بهترین راه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فردی است و باید فرهنگ اقامه نماز در جامعه و به ویژه در بین نسل جوان گسترش یابد، گفت: نماز نشانه دینداری و اخلاص هر انسانی است که تعبیرهای مختلف و متنوعی از بزرگان دینی در مورد زیباترین عبادت بیان شده است و مردم را به اقامه نماز دعوت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ایمان زمینه فطرت سالم انسان است که خداوند در وجود انسان نهادینه کرده است، بیان کرد: انسان تشنه با خوردن آب سیراب می‌شود ولی هیچگاه با اقامه نماز سیراب نمی‌شود و این ویژگی نماز است که فلسفه تکبیرة‌الحرام و دیگر ارکان اقامه نماز به خوبی اعجاز و ویژگی‌های نماز را نشان می دهد.

امام جمعه زنجان و نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اهمیت سوره حمد، تصریح کرد: سوره حمد دو بار نازل شد است و بدون این سوره نمازی وجود ندارد و اهمیت نماز در قرائت این سوره به چشم می‌خورد و ویژگی‌های خداوند در سوره حمد بیان شده است.//پ

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر