ساعت :  ۱۳:۵۸ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۰۵ شناسه خبر : ۵۲۰۸
بودجه سازی آمدنیوز برای تخریب آیت‌الله جوادی آملی +سند

رسانه جعلی آمدنیوز پس از رسوایی‌اش در جعل مُهر، این‌بار با بودجه‌سازی سعی در تخریب دوباره آیت الله جوادی آملی دارد.

به گزارش موج رسا; چند روز قبل، آمدنیوز در پی سخنان آیت‌الله جوادی آملی در درس تفسیر هفته گذشته خود که با اشاره به واژه قرآنی «مرجفون» در آیه 60 سوره احزاب فرمودند: «مرجف به کسی گفته می‌شود که اخبار کذب و بی پایه و اساس در جامعه پخش می‌کند. مرجفون به دنبال پخش اراجیف در جامعه هستند و "آمدنیوز" یک نمونه از مرجفون هست»، با انتشار پست‌های متعدد و همچنین جعل سند، قصد تخریب این مرجع عالیقدر را داشت.

اهتمام این رسانه جعلی، برای تخریب آیت‌الله جوادی آملی تا اندازه‌ای است که به این مقدار بسنده نکرده و دروغ‌پراکنی و سندسازی را همچنان ادامه می‌دهد.

در نمونه‌ای دیگر، آمدنیوز مدعی شده است که در لایحه بودجه 97 «برای به دست آوردن دل [آیت الله] جوادی آملی، میلیاردها تومان سهم پدافند غیرعامل را به مؤسسه انتشاراتی اسراء وابسته به مرتضی جوادی آملی [فرزند معظم له] اختصاص دادند»!

جاعلانِ آمدنیوزی در تصویر ساختگی خود از لایحه بودجه سال 1397، مبلغ این قرارداد را بیش از 30 میلیارد تومان عنوان کرده اند!

بودجه سازی آمدنیوز برای تخریب آیت‌الله جوادی آملی +سند

چنانکه در تصویر بالا ملاحظه می‌کنید، این کانال شیّاد ادعا کرده که بخش قابل توجهی از سهم پدافند غیرعامل در بودجه 97 تحت عنوان «تهیه و چاپ کتب با همکاری چاپخانه و انتشارات مؤسسه اسرا» در اختیار فرزند آیت الله جوادی آملی قرار می‌گیرد!

 اما با بررسی لایحه ارائه شده از سوی دولت به مجلس، مشخص می‌شود که «آمدنیوز» با استفاده از «فتوشاپ» این ردیف بودجه را که توضیح دیگری داشته، تغییر داده و از آن برای تخریب شخصیت آیت الله جوادی آملی استفاده کرده است.

بودجه سازی آمدنیوز برای تخریب آیت‌الله جوادی آملی +سند

تصویر اصلی ردیف بودجه جعل شده توسط «آمدنیوز» در لایحه ارائه شده توسط دولت به مجلس/
در این ردیف نام هیچ انتشاراتی به عنوان طرف قرارداد پدافند غیرعامل ذکر نشده و برای چاپ کتب و نشریات، حدود 3 میلیارد تومان توسط دولت تخصیص داده شده است، نه 30 میلیارد تومان!

این رسوایی‌ها نشان می‌دهد که آمدنیوز چگونه با جعل و فتوشاپ، علیه شخصیت‌ها و نهادها سندسازی کرده و با تکیه بر بی‌اطلاعی مخاطبان خود، اغراضش را دنبال می‌کند. اکنون به آسانی می‌توان درباره میزان وثوق و صحت اسناد ادعایی این شبه‌رسانه قضاوت کرد و بیش از پیش به بصیرت بزرگانی همچون آیت الله جوادی آملی حفظه‌الله پی برد.

انتهای پیام/

  • کلیدواژه:
ارسال نظر
9 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات