logo
امروز : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/8 ] [ 24 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۵۱۳۴
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان خبرداد

وقوع 5 هزار و 46 واقعه ازدواج در شش ماهه نخست در زنجان

وقوع-5-هزار-و-46-واقعه-ازدواج-در-شش-ماهه-نخست-در-زنجان

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان به تعداد ازدواج‌های به ثبت رسیده در استان در شش ماهه نخست سال 96 اشاره کرد و گفت: 5 هزار و 46 واقعه ازدواج در شش ماهه نخست امسال در استان روی داده است.

به گزارش موج رسا; سید علی شفیعی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه شفیعی به تعداد ازدواج‌های به ثبت رسیده در استان در شش ماهه نخست سال 96 اشاره و اظهار کرد: 5 هزار و 46 واقعه ازدواج در شش ماهه نخست امسال در استان روی داده است.

وی با ابراز تاسف از رویداد طلاق در زندگی گفت: طلاق تلخ‌ترین حلال الهی است و ما امیدواریم روزی برسد که حتی یک طلاق هم در جامعه اسلامی روی ندهد.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان به تعداد واقعه طلاق در استان اشاره کرد و گفت: در شش ماهه نخست امسال 957 واقعه طلاق در استان روی داده است که از این تعداد 915 واقعه در شهرها و 42 واقعه در روستاهای استان اتفاق افتاده است.

وی بیان کرد: استان زنجان نخستین استانی در کشور بود که از سال 84 طرح مکانیزه شدن شناسنامه‌ها را انجام داد و تاکنون 280 هزار و 86 شناسنامه مکانیزه در استان صادر شده است.

شفیعی افزود: هوشمند کردن کارت ملی مزایایی زیادی اعم از سهولت و راحتی در امور اقتصادی و اجتماعی دارد و طبق موصبه مجلس شورای اسلامی باید همه کسانی که بالای 15 سال سن دارند کارت ملی خود را هوشمند کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان با بیان اینکه کسانی که کارت‌ ملی خود را هوشمند نکنند با مشکل مواجه می‌شوند، ابراز کرد: امیدواریم تمام اقشار جامعه با مراجعه به دفاتر پیشخوان، ادارات ثبت احوال و دفاتر پستی کارت ملی خود را هوشمند کنند و اداره ثبت احوال استان دفاتر سیاری را برای جانبازان و معلولان در نظر گرفته است تا این عزیزان به راحتی بتوانند کارت‌های ملی خود را هوشمند کنند.

شفیعی به تعداد افرادی که در استان کارت ملی خود را هوشمند کردند اشاره و عنوان کرد: تا پایان آبان ماه امسال 46.7 درصد از واجدان شرایط کارت ملی خود را هوشمند کردند.

وی به 99 ساله شدن سازمان ثبت احوال اشاره کرد و افزود: نخستین شناسنامه ایرانی در تاریخ سوم دی سال 1297 صادر شد.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان با ابراز خرسندی از سامانه جامع ثبت احوال گفت: امروزه جامع‌ترین سامانه هویت و تابعیت مردم ایران که در اختیار دارد سیستم ثبت احوال است.

وی با اشاره به اینکه ولادت‌های ثبت شده در هشت ماهه نخست امسال در استان 13 هزار و 872 نفر است، گفت: از این تعداد 9 هزار و 578 نفر در شهرها و 4 هزار و 294 نفر در روستاهای استان متولد شده‌اند.

شفیعی به ساختمان نیمه‌کاره ثبت احوال اشاره کرد و گفت: امیدواریم یک میلیارد تومانی که برای این ساختمان در نظر گدفته‌اند وصول شود و امیدواریم تا پایان سال مالی 97 بخشی از این ساختمان را بسازیم.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *