logo
امروز : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/8 ] [ 24 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۵۰۳
با انعقاد تفاهم نامه‌ همكاري؛

مجتمع‌هاي اقتصادي، خدماتي و تجاري در زنجان احداث می‎شود

مجتمع‌هاي-اقتصادي،-خدماتي-و-تجاري-در-زنجان-احداث-می‎شود

مدير كل كميته امداد استان زنجان  گفت: با انعقاد تفاهم نامه‌ همكاري بين كميته امداد و بسيج سازندگي مجتمع‌هاي اقتصادي، خدماتي و تجاري در شهرستان‌هاي ابهر و ماهنشان با مالكيت انفرادي ساخته مي‌شود.

به گزارش موج رسا; هدايت صفري امروز در دیدار با مسئول بسيج سازندگي استان زنجان اظهار داشت: بسیج و کمیته امداد هر دو مولود انقلاب هستند و به عنوان بال عاطفی نظام در حوزه محرومیت‌زدایی به ويژه در مناطق محروم فعالیت مي‌كنند.

وی تصریح کرد: ، اظهار كرد: این فعالیتها باهم افزایی دو نهاد و درقالب تفاهم‌نامه همکاری در حوزه فقر زدایی بسیار اثربخش و راهگشا خواهد بود و می‎توان با تقویت ابعاد فکری و فرهنگی خانواده‌ها با هماهنگی حوزه‌های دینی‌، ائمه جمعه و روحانیون توانمندی خانواده‌ها رقم مي‌خورد.
مدير كل كميته امداد استان زنجان با اشاره به اجرای طرح مفتاح‌الجنه در بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي خيران گفت: در قالب این طرح از خانواده‌های نیازمند دیدار شده و مشاركت مسئولان و خيران در حل مشكلات آنها بيشتر مي‌شود.
صفري افزود: در حوزه اشتغال مددجویان نیز يك هزار و 59 طرح اشتغالزايي با اعتبار 104 میلیارد ریال در سطح استان اجرایی شده است که امسال جشن خودكفايي يك هزار مددجوي زنجاني برگزار مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه در 6 ماهه نخست امسال تعداد خانواده‌های مستمری بگیر كميته امداد 21 هزار و 500 خانوار بود، گفت: با اجراي طرح‌هاي توانمندسازي تعداد مددجويان به 19 هزار و 809 خانوار كاهش يافته است.
وي همچنين گزارشي از وضعيت جمع‌آوري زكات در استان ارائه كرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا كنون 75 میلیارد ریال زكات در استان جمع‌آوري شده که اين مبلغ نسبت به سال قبل 33 درصد افزايش يافته است.
این مقام مسئول ابراز کرد: استفاده از ظرفیت‌های امداد و بسیج در حوزه محرومیت‌زدایی اثربخشی خدمات را افزایش مي‌دهد که همكاري بيشتر اين دو نهاد موجب مي‌شود، خدمات موثر و هدفمندی به خانواده های نیازمند و مناطق محروم ارائه شود.

در پایان این جلسه مقرر شد، تفاهم نامه همکاری بین بسیج سازندگی و کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی و کمک به نیازمندان تحت حمایت امداد منعقد شود. /ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *