logo
امروز : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/4 ] [ 20 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۴۹۸۸
رئیس اداره فرش صنعت و معدن استان زنجان:

صادر کنندگان زنجانی از نمایشگاه‌های بین‌المللی فرش استقبال نمی‌کنند

صادر-کنندگان-زنجانی-از-نمایشگاه‌های-بین‌المللی-فرش-استقبال-نمی‌کنند

رئیس اداره فرش صنعت و معدن استان زنجان با اشاره به حمایت از صادر کنندگان فرش در زنجان گفت: صادر کنندگان فرش در زنجان از حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی استقبال نمی‌کنند.

سید محسن جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به حمایت از حضور تجار و تولید کنندگان فرش در نمایشگاه‌های بین‌المللی اظهار کرد: اتاق بازرگانی بخشی از هزینه‌ها را پرداخت می‌کند.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه حمایت‌هایی از سوی ارگان‌های مرتبط انجام می‌شود ولی از سوی تاجران استقبالی وجود ندارد.

رئیس اداره فرش صنعت و معدن استان زنجان گفت: علت این امر نیز هزینه بالای حضور تجار در نمایشگاه‌های خارج از کشور است و حمایت‌ها نیز تا حدودی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان صادر کنندگان فعال فرش کمتر شده است افزود: تعدادی از صادر کنندگان فرش تغییر شغل دادن و برخی از آنها نیز بازنشست شدند.

جعفری با اشاره به فعالیت برخی از صادر کنندگان در زنجان گفت: برخی از صادرکنندگان در زنجان نیز به صورت غیرمستقیم در صادرات فرش فعالیت دارند.

وی با اشاره به قطع برخی از بیمه شدگان فرش در استان زنجان اظهار کرد: بیمه افرادی که قطع شدند و این اگر به ناحق بوده می‌توانند در مدت سه ماه بعد از قطعی بیمه اعتراضات خود را به اتحادیه اعلام کنند.

رئیس اداره فرش صنعت و معدن استان زنجان با تاکید بررسیدگی اعتراضات فرشبافانی که بیمه آنها قطع شدند افزود: بعد از دریافت اعتراضات توسط تیم بازرسی مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر بیمه آنها به ناحق قطع شده باشد نسبت به راه اندازی بیمه آنها اقدام می‌شود.

وی با اشاره به حذف بیمه شدگان افرادی که در حوزه فرش فعالیتی ندارند افزود: با خذف این افراد فرشبافان واقعی جایگزین آنها می‌شود.

فرشبافی افزود: کسانیکی که شغل اصلی آنها فرشبافی است برای استفاده از بیمه فرشبافی به اتحادیه مراجعه کنند.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *