logo
امروز : شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۸:۲۲
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/4/1 ] [ 10 رمضان 1444 ]
[ شناسه خبر : ۴۸۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
خاطرات پدر شهیدان نقدی از حضور در جبهه؛

کلامی لباس های رزمندگان را در جنگ تعمیر می کرد/ سردار اوصانلو اجازه نداد در کربلای 4 شرکت کنم

کلامی-لباس-های-رزمندگان-را-در-جنگ-تعمیر-می-کرد-سردار-اوصانلو-اجازه-نداد-در-کربلای-4-شرکت-کنم

پدر شهیدان نقدی گفت: حاج ولی الله کلامی در دوران دفاع مقدس در کنار رزمندگان حضور داشت و لباس های آنان را در جنگ تعمیر می کرد.

به گزارش موج رسا; محمد علی نقدی در مراسم شب خاطره غواصان دریا دل استان زنجان، اظهار داشت: خاطرات را باید سرداران بزرگ از شهدای غواص بیان کنند.

وی با بیان اینکه چند ماهی در جبهه حضور داشتم، گفت: مادر فرزندان بی تابی می کردو قرار بود اصغر را برای دیدار مادر آورم.

پدر شهیدان نقدی خاطرنشان کرد:من به سپاه رفتم و گفتم که باید جبهه بروم،کلامی و اصغر گنج خانلو نیز با من  به اهواز آمدند، در آن زمان، غواص ها برای عملیات آماده می شدند.

نقدی ادامه داد: در آن زمان،حاج اصغر مداحی می کرد و کلامی نیز لباس های رزمندگان را تعمیر می کرد،پرویز تفریشی نیز مرشد شد و هر روز یک ساعت ورزش برای رزمندگان انجام می شد.

وی با اشاره به اینکه برای حضور در عملیات کربلای 4، به سردار اوصانلو گفتم اجازه بدهید منهم بروم، افزود: سردار گفت اصغر در جبهه حضور دارد و نیازی نیست شما هم باشید.

وی گفت: پس از اینکه رزمندگان رفتند،هواپیماها بمباران می کردند،شب منتظر بودم تا رزمندگان بر گردند، وقتی برگشتند متوجه شدم که عملیات کربلای 4 موفقیت آمیز نبوده است.

نقدی ادامه داد: شب اصغر را ملاقات کردم و به او گفتم که مادرت مرا فرستاده تا تو را پیشش ببرم، جوابی نداد، دوباره تکرار کردم، برگشت و گفت اینها همه پدر و مادر دارند.

وی با اشاره به اینکه پس از کربلای 4،عملیات کربلای 5 انجام شد و اصغر در این عملیات شهید شد.//ن

 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر