logo
امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/14 ] [ 1 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۴۵۲
شهردار زنجان:

تحقق 90 درصدی بودجه عمرانی شهرداری زنجان/ توجه به مناطق محروم زنجان در لایحه بودجه سال آینده لحاظ شده است

تحقق-90-درصدی-بودجه-عمرانی-شهرداری-زنجان-توجه-به-مناطق-محروم-زنجان-در-لایحه-بودجه-سال-آینده-لحاظ-شده-است

شهردار زنجان با اشاره به تحقق 90 درصدی بودجه عمرانی شهرداری زنجان گفت: توجه به مناطق محروم در لایحه بودجه سال آینده لحاظ شده است.

حبیب یگانه در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; به وضعیت اعتبارات لایحه بودجه سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت:  از مبلغ 200 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده در لایجه بودجه سال جاری حدود 109 میلیارد تومان سهم بخش عمرانی بوده است.

وی با بیان اینکه مابقی بودجه سهم بخش جاری در شهرداری زنجان بوده است، افزود: در بخش عمرانی خوشبختانه شاهد تحقق 90 درصدی بودجه هستیم و برای تحقق کامل آن نیز فرصت وجود دارد.

این مسئول به این فرصت زمانی اشاره کرد و گفت: پایان زمان لایحه بودجه و دوره مالی آن تا 15 اردیبهشت‌ماه سال آتی است. این زمان فرصت خوبی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و تحقق 100 در صدی این بخش است.

وی به لایجه بودجه سال آتی اشاره کرد و اظهار داشت: مطابق قانون شهرداری زنجان باید تا آخر دی ماه بودجه سال آتی را تدوین و ارائه می کرد که این کار انجام شده و لایحه بودجه تکمیل و به شورای اسلامی شهر زنجان تقدیم شد.

یگانه اعتبار کلی پیش‌بینی شده برای لایحه بودجه سال آتی را یادآور شد و تاکید کرد: 235 میلیارد تومان مبلغ پیش بینی لایحه بودجه سال آتی است. همچنین مبلغ 45 میلیارد تومان نیز سهم درآمدهای سازمان‌های وابسته به شهردرای است.

شهردار زنجان به اولویتها و سیاست‌های بودجه ای شهرداری زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری زنجان در سال جاری چشم انداز 20 ساله توسعه شهر زنجان را تدوین و نهایی کرد و در چهار برش پنج ساله آن را عملیاتی خواهد کرد.

وی ادامه داد: برنامه اول پنج ساله توسعه شهر زنجان در راستای چشم انداز20 ساله تدوین شد و سال نخست عملیات آن نیز سال آتی خواهد بود.

یگانه بر ضرورت نظام مند بودن برنامه‌های توسعه‌ای در شهر زنجان تاکید کرد و گفت: در راستای برنامه های توسعه‌ای تلاش برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان و تحقق توسعه پایدار در شهر زنجان در دستور کار خواهد بود.

شهردار زنجان نخستین اولویت مدیریت شهری زنجان را توسعه پروژه‌ها و برنامه های ترافیکی در سطح شهر عنوان کرد و گفت: مطابق چشم انداز توسعه، شهر زنجان باید در افق 20 ساله در یک بخش شهری ایمن و روان باشد. از این رو برای تحقق این موضوع تمرکز بر این بخش لحاظ شده است.

وی توجه به مناطق محروم شهر را مورد تاکید قرار داد و گفت: در لایحه بودجه سال آتی و چشم انداز توسعه توجه جدی به توزیع متوازن خدمات و توجه به مناطق محروم لحاظ شده است.

یگانه همچنین بر ضرورت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تاکید کرد و گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و مخصوصا پروژه‌های ترافیکی در دستور کار شهرداری زنجان است.

///ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *