logo
امروز : سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/5/18 ] [ 5 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۴۴۶
رئيس اتحاديه نانوايان زنجان:

عرضه نان با کیفیت به شهروندان مهمترین وظیفه نانوایی است/ فعالیت ۴۵۰ واحد نانوایی آزاد پز در استان زنجان

عرضه-نان-با-کیفیت-به-شهروندان-مهمترین-وظیفه-نانوایی-است-فعالیت-۴۵۰-واحد-نانوایی-آزاد-پز-در-استان-زنجان-

رئيس اتحاديه نانوايان زنجان با بیان اینکه عرضه نان با کیفیت به شهروندان مهمترین وظیفه نانوایی ها است، گفت: بازرسان در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان بدون هیچ اغماضی برخورد قانونی می کنند چرا که سلامت شهروندان در اولویت است.

کمال الماسی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; بازرسی های مداوم از نانوایی های استان زنجان برای کنترل رعایت مسایل بهداشتی را لازم و ضروری دانست، اظهار کرد: از نانوایان استان زنجان انتظار داریم مسایل بهداشتی را در پخت نان رعایت کنند.

وی با بیان اینکه بازرسان در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان بدون هیچ اغماضی برخورد قانونی می کنند چرا که سلامت شهروندان در اولویت است، افزود: بازرسی های مستمر از وضعیت بهداشتی واحدهای نانوایی این استان توسط کارشناسان مربوطه در این حوزه انجام می شود.

رئيس اتحاديه نانوايان زنجان با بیان اینکه هر دو سال یکبار استاندارد نان و نانوایی ها به درخواست سه وزارتخانه بهداشت، صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزی تجدید نظر می شود، گفت: ۲۰۰ نوع استاندارد برای نان و تجهیزات نانوایی های کشور داریم.

الماسی با تاکید بر اینکه هر ۴ نوع نان سنتی برای عرضه به مشتری باید از استاندارد لازم برخور باشد، تصریح کرد: آرد هر کدام از نان های سنگک، لواش، بربری و تافتون، دارای ویژگی های خاص خودش است.

وی با بیان اینکه در استان زنجان ۵۵۰ واحد نانوایی فعالیت می کند که از این تعداد ۱۰۰ واحد نانوایی یارانه بگیر و ۴۵۰ واحد نانوایی آزاد پز هستند، بیان کرد: هم اکنون یک هزار و ۵۱۲ واحد نانوایی در مناطق شهری و روستایی استان زنجان فعال است که از این تعداد یک هزار و ۱۰۹ واحد به صورت دولتی و ۴۰۳ واحد دیگر آن به صورت آزادپز فعالیت می کنند.

رئيس اتحاديه نانوايان زنجان مهمترین دلیل کاهش تخلفات نانوایی های زنجان را توجه به موضوع آموزش و بازرسی های مستمر دانسته و گفت: کاهش  تخلفات نشان دهنده این موضوع است که کیفیت نان تولیدی در استان افزایش یافته و موضوعاتی چون کم فروشی، گران فروشی و عدم رعایت به بهداشت در نانوایی ها سیر نزولی داشته که این مهم علاوه بر رضایت شهروندان، تاثیری مستقیم در امنیت غذایی جامعه نیز خواهد داشت.

//پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *