logo
امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/11 ] [ 28 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۴۳۵
مدیر شهرسازی و معماری اداره راه و شهرسازی استان زنجان:

ضوابط مناسب سازی در مساجد زنجان نادیده گرفته شده است

ضوابط-مناسب-سازی-در-مساجد-زنجان-نادیده-گرفته-شده-است

مدیر شهرسازی و معماری اداره راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه توجه به مناسب سازی فضاهای شهری و اماکن عمومی باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد، گفت: ضوابط مناسب سازی در مساجد زنجان نادیده گرفته شده است

رحیم توسلیان در گفت‎وگو با خبرنگار موج رسا اظهار داشت: جای بحث در خصوص مناسب سازی فضاهای شهری در این است که تا چه اندازه ای فضاهای شهری ویژگی های لازم را برای استفاده عموم افراد دارند و انحصارا برای استفاده یک قشر خاص طراحی نشده اند.

وی با بیان اینکه باید فضاهایی همچون مساجد که کاربری عمومی تر و استفاده کننده بیشتری دارند بیشتر مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: مناسب سازی فضاهای مساجد با توجه به اینکه به عنوان یک امکان عمومی که کاربری و استفاده بیشتری دارد باید در اولویت قرار گیرد.

توسلیان تاکید کرد: باید بحث مناسب سازی در راستای استفاده همه افراد بوِزه کودکان، سالمندان، معلولان مورد توجه قرار گیرد که متاسفانه این امر در ساختمان مساجد نادیده گرفته شده است.

وی افزود: حتی در ساخت مساجد جدید نیز ما با مشکل عدم اجرای ضوابط مناسب سازی مواجه هستیم و در میانه راه اجرا با مشکلات جدی رو به رو می‎شویم.

مدیر شهرسازی و معماری اداره راه و شهرسازی استان زنجان ابراز کرد: باید اجرای قوانین و ضوابط مناسب سازی به طور کامل به اجرا گذاشته شود تا ما شاهد عدم رعایت ضوابط در این زمینه نباشیم.

وی گفت: باید مدیریت همگانی در این زمینه وجود داشته و شهرداری ملزم شود تا پروانه پایان کار ساختمان‎های عمومی را معطوف به اجرای ضوابطمناسب سازی کند.

توسلیان با بیان اینکه در این زمینه نیازمند تعیین الگوی نظارتی هستیم خاطرنشان کرد: رعایت مناسب سازی مساجد یک اقدام در راستای کیفی سازی مساجد است که قالبا با هزینه بسیار کم نیز امکان اجرای آن وجود دارد./ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *