logo
امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/14 ] [ 1 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۴۳۲
رئیس شورای اسلامی زنجان:

اکثر پروژه های عمرانی دولت در زنجان راکد مانده است/با این شرایط رکود چطور انتظار دارند پروژه های شهرداری تعطیل نشود

اکثر-پروژه-های-عمرانی-دولت-در-زنجان-راکد-مانده-است-با-این-شرایط-رکود-چطور-انتظار-دارند-پروژه-های-شهرداری-تعطیل-نشود

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در واکنش به سخنان معاون عمرانی استاندار زنجان مبنی بر اینکه باید هرچه سریع تر پروژه سبزه میدان زنجان کمیل و کار را نباید متوقف کرد چرا که توقف در پروژه‌ ها قطعا به ضرر ما است، گفت: بنا به گفته سران دولت مردان دولت در خشک سالی مالی است و به دلیل نبود نقدینگی اکثر پروژه های عمرانی دولت فعلی در زنجان خوابیده است اکنون چطور انتظار می رود پروژه های شهرداری زنجان نیز به این رکود دچار نشده و تعطیل نشوند.

به گزارش موج رسا; آراض ضیایی ظهر امروز در جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه 29 بهمن 56 نقطه عطفی در جریان مبازرات مردم تبریز علیه رژیم طاغوت شد که علیه ضحاک زمانه رخ داد، اظهار کرد: 29 بهمن سال 1356 دومین حرکت گسترده اسلامی و مردمی است که متعاقب قیام خونین 19 دی مردم قم در شهر قهرمان ‌پرور تبریز صورت گرفت،  این حرکت راه امت اسلامی را به راه خونینی که در پیش روی داشت پیوند داد و لحظاتی را به دنبال آورد که از آن خورشید حیات ‌آفرین انقلاب اسلامی آغاز به درخشش کرد.

وی  با اشاره به پروژه ‌های افتتاح شده همزمان به دهه فجر در سطح شهر زنجان، افزود: همزمان با دهه فجر 32 پروژه با اعتبار حدود 30 میلیارد تومان در زنجان به بهره برداری ‌رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به سخنان جواد رحمتی معاون عمرانی استانداری زنجان در مراسم افتتاح این پروژه ها مبنی بر اینکه شورای شهر حق دخالت در معاملات قانونی شهرداری را ندارد، خطاب به رحمتی، بیان کرد: شورا به عنوان پارلمان محلی ظرفیت های قانونی لازم را به منظور حمایت از توسعه شهر را دارد.

ضیایی با اشاره به سخن دیگر رحمتی مبنی بر اینکه هرچه سریع تر پروژه سبزه میدان زنجان باید تکمیل و کار را نباید متوقف کرد چرا که توقف در پروژه‌ ها قطعا به ضرر ما است، اظهار داشت: بنا به گفته سران دولت مردان دولت در خشک سالی مالی است و به دلیل نبود نقدینگی اکثر پروژه های عمرانی دولت فعلی در زنجان خوابیده است اکنون چطور انتظار می رود پروژه های شهرداری نیز با این رکود در استان تعطیل نشود.

وی با بیان اینکه متاسفانه دولت به مرور چتر حمایتی خود را از شهرداری‌ها برمی‌دارد، گفت: هر چند دولت حرف از تغییر نحوه درآمدزایی شهرداری‌ها از فروش تراکم و همچنین تغییر کاربری‌ها می‌زند ولی در عمل طور دیگری که ترویج همین روش درآمدزایی است را انجام می‌دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با تاکید بر انتظار شهرداری‌ها از دولت برای کمک به کاهش مشکلات مالی این بخش به ویژه به هنگام خشکسالی مالی، ادامه داد: دولت باید با تزریق بودجه شهرداری‌ها را در تامین نیازهای خود یاری کند.

ضیایی سهم شهرداری زنجان را از منابع دولتی از ابتدای سال‌جاری تاکنون را صفر اعلام کرد و افزود: عامل اصلی عدم تحقق بودجه مصوب شهرداری زنجان تزریق نشدن سهم دولت در این بودجه بوده است.

وی با بیان اینکه درآمد شهرداری پاسخگویی نیازها نیست و دولت باید با تزریق اعتبارات این مجموعه را از دوره خشکسالی مالی عبور دهد، بیان کرد: طی سال گذشته دولت نتوانسته است اعتبارات مربوط به شهرداری زنجان را تامین نماید.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه متاسافه برخی از دولتمردان می گویند که شهرداری حقوق 4 ماه کارکنان خود را پرداخت نکرده است بلکه این نکته نادرست بوده و تمام حقوق کارکنان شهرداری تا پایان آذر ماه سال جاری تصفیه شده است، گفت: متاسفانه دولت مردان پرداخت نشدن حقوق کارکنان شهرداری را می بینند ولی متاسفانه پرداخت نکردن 30 هزار نفر معلم حق التدریسی را توسط دولت نمی بینند.

ضیایی با اشاره به پروژه سبزه میدان، اظهار کرد: این پروژه یکی از مهمترین پروژه های شهر زنجان است که به دلیل وسعت از اهمیت زیادی برخوردار است و توسعه طرح های زیرساختی استان در اولویت برنامه های شهری استان زنجان قرار دارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از افراد می گویند لایحه هایی که در شورا مطرح می شود غیر کارشناسانه است خطاب به آن افراد، افزود: لایحه ای که در شورا مطرح می شود در تمام کمیسیون های شورا بحث و کار کارشناسانه ای در آن ها صورت می گیرد.//پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *