logo
امروز : شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/8 ] [ 25 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۴۲۴
معاون آبخیزداری منابع طبیعی زنجان:

اجرای طرح‌های آبخیزداری در دستور کار قرار می‌گیرد/ تخصیص بیش از یک میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های آبخیزداری استان زنجان

اجرای-طرح‌های-آبخیزداری-در-دستور-کار-قرار-می‌گیرد-تخصیص-بیش-از-یک-میلیارد-تومان-برای-اجرای-طرح‌های-آبخیزداری-استان-زنجان

معاون آبخیزداری منابع طبیعی زنجان با اشاره به اجرای طرح‌های آخیزداری در سطح استان زنجان گفت: امسال برای اجرای این طرح‌ها در سطح استان یک میلیارد و 700 میلیون تومان اختصاص می‌یابد.

سیدجمال موسوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اجرای طرح‌های  آبخیزداری در سطح استان زنجان اظهار کرد: 7 طرح آبخیزداری در استان زنجان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اجرای 7 طرح آبخیزداری طی امسال در استان افزود: این طرحها شامل احداث سازه های بند خاکی‌، سنگی و ملاتی و حوضچه‌های مصنوعی بوده است.

معاون آبخیزداری منابع طبیعی زنجان با بیان اینکه این طرح‌ها سالانه در سطح استان اجرا می‌شود گفت: این هفت طرح در شهرستانهای زنجان، قیدار، ماهنشان و طارم اجرا می‌شود.

موسوی با اشاره به مزیت‌های اجرای این طرح‌ها در استان زنجان ادامه داد: با اجرای این طرحها 18 میلیون متر مکعب سالیانه به سهم استحصال بارش‌های جوی در استان اضافه می‌شود.

وی به اهداف اجرای این طرح گفت: هدف از اجرای این طرح ها در زنجان کاهش سیلابهای فصلی‌، حفاظت خاک و کنترل فرسایش و تغذیه آبهای زیر زمینی است.

معاون آبخیزداری منابع طبیعی زنجان گفت: با توجه به خشکسالی و بحران کم آبی در کشور و به تبع آن در استان زنجان اجرای پروژه‌های آبخیزداری می‌تواند به میزان قابل توجهی در مقابله با بحران آب نقش آفرینی کند.

ع//

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *