logo
امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/14 ] [ 1 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۴۲۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

کسب رتبه نخست دانشگاه علوم پزشکی زنجان در صیانت از حقوق شهروندی

کسب-رتبه-نخست-دانشگاه-علوم-پزشکی-زنجان-در-صیانت-از-حقوق-شهروندی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره ارزیابی های انجام شده در ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان،گفت: بر این اساس  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان در اجرای برنامه های 9 گانه حقوق شهروندی در طی سال گذشته  رتبه نخست استان را کسب کرده است.

علیرضا بیگلری امروز در گفت‎وگو با خبرنگار  موج رسا;  اظهار داشت: در راستای صیانت از حقوق شهروندان فرایندهای اجرایی تسهیل و روان‌سازی شده اند.

وی تصریح کرد: علاوه بر این موضوع برنامه های نظارتی جامعی نیز در حوزه های مختلف بررسی عملکرد واحدهای تابعه و نیز تکریم مراجعین با استفاده از ظرفیت های قانونی به اجرا گذاشته شده است که این اقدام با هدف شناسایی و جلوگیری از وقوع جرائم بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به تدوین شیوه نامه جامع در صیانت از حقوق شهروندی در دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، خاطرنشان کرد: راه اندازی کلینیک های ویژه درمانی نمونه‌ای از اجرای برنامه های رعایت حریم امنیت عمومی و صیانت از حقوق شهروندان بوده است.

وی استقرار و پایش سامانه های الکترونیکی، شفاف‌سازی فرآیندهای اجرای قوانین در کنار ارائه آموزش های لازم به منظور توانمند سازی کارکنان و ترویج اخلاق دینی، را از دیگر مصادیق اجرای برنامه های صیانت از حقوق شهروندی دانست و تاکید کرد: مجموعه درمانی از زمان تولد تا هنگام مرگ افراد با آنها همراه بوده و خدمات به آنها ارائه می دهد وبه همین جهت خدمات درمانی ارائه شده توسط علوم پزشکی دارای اهمیت ویژه‎ای در جامعه است.

بیگلری افزود: از مجموع 310 تکلیف مشخص شده برای 25 دستگاه اجرایی در زمینه رعایت حقوق شهروندی، 17 بند در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی با اعلام تشکیل ستاد ویژه ای به منظور تعیین شاخص های اجرایی در حوزه صیانت از حقوق شهروندی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان خاطرنشان کرد: در مدت یک ساله اجرای این برنامه، پایش مستمر اقدامات، آموزش و توانمندسازی کارکنان و مدیران، اطلاع‌رسانی به شهروندان و اجرای برنامه های متنوع در حوزه های مختلف به اجرا گذاشته شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان عنوان کرد:  انجام منظم برنامه های ملاقات عمومی مدیران، گسترش خدمات الکترونیکی، استفاده از سیستم تلفن گویا در چندین سیستم و اجرای نظرسنجی های متعدد، از جمله اقدامات در حوزه صیانت از حقوق شهروندی است که در دانشگاه علوم پزشکی استان به اجرا گذاشته شده است./ک

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *