نورانیت-و-معنویت-از-بی-نماز-دور-می-شود
ساعت :  ۱۰:۲۴ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ شناسه خبر : ۴۱۱۳
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: نماز از زندگی انسانی قطع شود، بوی تعفن گرفته و نورانیت و معنویت از آن فرد دور می شود.

به گزارش موج رسا; آیت الله شیخ علی خاتمی، در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی و هنری نماز استان زنجان اظهار داشت: نماز تنها عبادتی است که از آغاز تا پایان زندگی انسان با اوست.

وی با بیان اینکه انسان همانگونه که به هوا نیاز دارد، به نماز نیز نیاز مبرم دارد، تصریح کرد: انسان از دو بخش جسم و جان و تن و روان تشکیل شده است که برای سلامتی تن، انسان نیاز به غذا، هوا و اکسیژن دارد که اگر یکی از این موارد دچار خلل شود، تن انسان نیز خلل می بیند.

امام جمعه زنجان ادامه داد: وقتی حیات نباتی انسان قطع می شود، تنها چند ساعت پس از مرگ، نفرت انگیزترین بو را به خود می گیرد.

وی با بیان اینکه در زلزله طارم از روز سوم به بعد جنازه ای کشف می شد کسی به دلیل بوی تعفنی که می گرفت، خوشحال نمی شد،افزود: نبش قبر به هر قیمتی به همین دلیل حرام است.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه چهره زیبا و قامت رسا وقتی ریشه حیاتش قطع شود، نفرت انگیز می شود، افزود: روان انسانی نیز اینگونه است برای داشتن حیات طیب و معنوی باید نماز خواند.

وی گفت: نماز از زندگی انسانی قطع شود، بوی تعفن گرفته و نورانیت و معنویت از آن فرد دور می شود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه مولود انسان نیازمند یادگیری غذا خوردن و آب خوردن نیست، گفت: هیچ عبادتی جای نماز را نمی گیرد.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: نماز به دلیل حیات معنوی انسان تعلطیل بردار نیست و این نیاز را کسانی درک می کنند که در وادی نماز هستند.

وی ادامه داد: افرادی که لذت نماز را نفهمیده اند وارد این وادی نشده اند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه آخرین وصیت همه پیامبران الهی نماز است، افزود: توصیه امام صادق (ع) نیز برپا داشتن نماز بود.

آیت الله خاتمی ادامه داد: نماز انسان را از فحشا و منکر باز می دارد و موجب پاکی روح انسان می شود.//ن

انتهای پیام/

ارسال نظر
9 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات