logo
امروز : یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/9 ] [ 26 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۳۵۴
مدیر امور منابع آب شهرستان زنجان:

افت آبهای زیرزمینی در دشتهای استان زنجان به 77 سانتی‌متر رسید/ میزان متوسط بارندگی در استان زنجان 250 میلی‌متر است

افت-آبهای-زیرزمینی-در-دشتهای-استان-زنجان-به-77-سانتی‌متر-رسید-میزان-متوسط-بارندگی-در-استان-زنجان-250-میلی‌متر-است

مدیر امور منابع آب شهرستان زنجان با اشاره به خشک‌سالی اخیر در سطح کشورو به طبع آن در استان زنجان گفت: افت آبهای زیرزمینی در دشتهای استان زنجان به 77 سانتی‌متر رسیده است.

محمود سرمستی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به از وضعیت منابع آب این شهرستان در خصوص اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی اظهار کرد: کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک واقع شده و بطور متوسط در کشور 300 میلی متر بارندگی داریم.

وی به میزان بارندگی در استان زنجان اشاره کرد وافزود: این میزان بارندگی در استان زنجان بطور متوسط 250 میلی‌متر است.

مدیر امور منابع آب شهرستان زنجان به کاهش میزان بارندگی در استان زنجان گفت: کاهش بارندگی در کاهش آبهای زیر‌زمینی نیز تاثیر گذاشته است.

وی ابراز کرد: با توجه به کاهش بارندگی و تغییرات اقلیمی افت منابع آب زیرزمینی در دشتهای استان زنجان بطور متوسط در چند سال اخیر به 77 سانتی متر رسیده است.

سرمستی با تاکید بر توجه کشاورزان به کمبود منابع آب گفت: با همکاری مردم بویژه کشاورزان ، بهره برداران و دستگاههای مرتبط از جمله جهادکشاورزی و با اصلاح الگوی کشت و استفاده از روشهای نوین آبیاری می توان در مصرف آب صرف جویی کرد تا آیندگان هم از این نعمت الهی بهره مند شوند.

وی با اشاره به جایگاه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی را برشمرد و گفت: ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصارف بخش آب توسط شبکه تبلیغی روحانیوی مستقر بویژه در ایام و مناسبتهای ملی و مذهبی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیر امور منابع آب شهرستان زنجان بیان کرد: براساس تفاهم نامه همکاری‌، استفاده از ظرفیتها و امکانات فرهنگی و تبلیغی بویژه روحانیون مستقر اداره کل تبلیغات اسلامی و همکاری در جهت پیشبرد اهداف برنامه‌های طرح تعادل احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در سطح استان مهم و ضروری است و این طرح در سایر شهرستانهای تابعه توسط ادارات و امور منابع آب این شرکت در حال اجرا است.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *