logo
امروز : پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۷
[ شناسه خبر : ۳۵۳۹۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
رئیس بنیاد مسکن شهرستان ابهر خبر داد:

افتتاح ۴۳۶ پروژه مسکن روستایی در ابهر

افتتاح-۴۳۶-پروژه-مسکن-روستایی-در-ابهر
رئیس بنیاد مسکن شهرستان ابهر گفت: ۴۳۶ واحد مسکن روستایی با ۸۷۲ میلیارد ریال اعتبار طی سال‌جاری در روستاهای شهرستان ابهر افتتاح شده است.

مهرداد ملک‌محمدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» گفت: ۴۳۶ واحد مسکن روستایی با ۸۷۲ میلیارد ریال اعتبار طی سال‌جاری در روستاهای شهرستان ابهر افتتاح شده است.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه در حوزه بهسازی مسکن روستایی مبلغ ۳۰ میلیارد ریال کمک نقدی به تعداد ۶۰ فقره پرداخت شده است، گفت: تعداد ۶۰ فقره تسهیلات غیرنقدی سیمان به ازای هر واحد ۱۰ تن و ۲ تن میلگرد در سطح روستاهای این شهرستان تحویل داده شده است.

ملک‌محمدی با اشاره به اینکه ۴۴۶ واحد با پیشرفت فیزیکی متوسط ۷۰ درصد در دست اقدام است، گفت: ۴۸ واحد در شهر صائین‌قلعه، ۱۶ واحد در قالب فاز اول تحویل متقاضیان شده و ۳۲ واحد با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد در حال ساخت است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان ابهر با بیان اینکه نهضت ملی مسکن، ساخت واحدهای مسکونی در حوزه های مختلف شهری، روستایی، نوسازی بافت فرسوده و... را اجرا می‌کند، گفت: در این برنامه ساخت مسکن روستایی و بخشی از مسکن شهری به بنیاد مسکن محول شده است.

این مسئول افزود: نگاه بنیاد مسکن در دولت سیزدهم به روستاها رویکرد محرومیت‌زدایی و تأکید بر توسعه مسکن روستایی بوده و در راه تحقق آن برنامه‌ریزی شده است. بر همین اساس وام مسکن روستایی در دولت سیزدهم دو بار افزایش پیدا کرده و از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان و هم‌اکنون از ۲۰۰ به ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است.

ملک‌محمدی تصریح کرد: روند پرداخت تسهیلات مسکن روستایی از اواخر دی ماه آغاز شده که با همکاری بانک‌ها تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی بیشتر به دست متقاضیان می‌رسد و همین موضوع باعث شده که سرعت اجرای پروژه‌های مسکن روستایی بیشتر شود.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر