logo
امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲:۱۸
[ شناسه خبر : ۳۵۳۹۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر خبر داد:

آغاز بکار طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک در ابهر

آغاز-بکار-طرح-فجرانه-کالابرگ-الکترونیک-در-ابهر
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر گفت: مرحله جدید طرح کالا برگ الکترونیکی با عنوان طرح فجرانه در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه‌بگیر در دهه مبارک فجر آغاز شد.

سیدعلیرضا موسوی‌پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» گفت: همه خانوار دهک‌های اول تا هفتم، دو میلیون و ۲۰۰ هزار ریال اعتبار برای خرید ۱۱ قلم کالا برگی دریافت می‌کنند و طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک از ۱۷ بهمن ماه آغاز شد.

بیشتر بخوانید

وی افزود: در این طرح یک سبد ۱۱ قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده است.

موسوی‌پور اظهار داشت: ما به‌التفاوت قیمت سبد مبنا سال ۱۴۰۱ با قیمت روز ۱۴۰۲ از محل یارانه جدید دولت تامین می‌شود، بدین صورت که قیمت روز سبد مشتمل بر ۱۱ قلم هفت میلیون و ۴۳۷ هزار و ۵۰۰ ریال است که خانوار دهک‌های اول تا هفتم در صورت خرید بسته می‌بایست قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ پنج میلیون و ۲۳۳ هزار ریال را خود پرداخت کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ دو میلیون و ۲۰۴ هزار و ۵۰۰ ریال را از محل اعتبار جدید دولت تامین می‌شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر گفت: اعتبار جدید دو میلیون و ۲۰۰ هزار ریالی علاوه بر یارانه فعلی بوده و خانوار یارانه بگیر به صورت مجزا یارانه نقدی خود را به صورت ماهانه دریافت خواهند کرد.

این مسئول تصریح کرد: مبلغ حمایتی دولت به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می‌شود.

موسوی‌پور خاطرنشان کرد: دهک‌های یک تا هفت مشمول اعتبار جدید هستند و یارانه بگیران این دهک‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح کالابرگ الکترونیکی نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره‌مندی از این حمایت تشویقی اقدام کنند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر