logo
امروز : یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۹:۳۰
[ شناسه خبر : ۳۵۲۸۰ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد:

افتتاح 22 پروژه بنیاد مسکن در دهه‌فجر

افتتاح-22-پروژه-بنیاد-مسکن-در-دهه‌فجر
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در این ایام 22 پروژه عمرانی در حوزه عمران روستایی و بازسازی و مسکن روستایی با اعتباری بیش از 158 میلیارد ریال در مناطق مختلف استان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن؛ رضا خواجه‌ای در جمع خبرنگاران بیان کرد: تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به فرمان حضرت امام خمینی (ره)، با هدف عمران، آبادانی و توسعه روستاها، نشان دهنده اهمیت و جایگاه اساسی محرومیت‌زدایی در اندیشه حکومت اسلامی است.

بیشتر بخوانید

وی اظهار کرد: در همین راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همواره در تمامی ابعاد اقدامات خود در خصوص عمران و آبادانی روستاها موضوع کلان توسعه پایدار روستایی را که عبارت است از وحدت میان ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی به منظور بالا بردن سطح معیشت و رفاه مردم روستایی مد نظر قرار داده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از بدو تاسیس همواره در جهت عمران و آبادانی و توسعه روستاها منشا خدمات فراوانی بوده است.

وی افزود: از جمله اقدامات می‌توان به تهیه و اجرای طرح‌های هادی روستایی، مقاوم‌سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی با اعطای تسهیلات کم بهره و نظارت بر ساخت و ساز‌های روستایی با تشکیل نظام فنی روستایی، سند‌دار کردن واحدهای مسکونی روستایی، شناسایی تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری و احیای بافت‌های با ارزش روستایی، ساخت مسکن شهری برای اقشار کم درآمد و ... اشاره کرد.

وی به برنامه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در دهه فجر امسال اشاره و اظهار داشت: در این ایام 22 پروژه عمرانی در حوزه عمران روستایی و بازسازی و مسکن روستایی با اعتباری بیش از 158 میلیارد ریال در مناطق مختلف استان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

مدیرکل بنیاد مسکن تصریح کرد: 14پروژه در زمینه اجرای طرح هادی، 8 پروژه در زمینه بهسازی مسکن روستایی در سطح روستاهای استان افتتاح خواهد شد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به اجرای طرح هادی روستایی اشاره کرد وگفت: تعداد اجرای طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار، 448 روستا است، به طوری که می‌توان گفت؛ میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان 63/7 درصد و در سطح کشور 57 درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

خواجه‌ای ، بازسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی را از دیگر فعالیت‌های مهم این نهاد برشمرد و گفت: از مجموع ۹۲ هزار واحد مسکونی روستایی در استان، تا کنون 57 درصد مقاوم‌سازی شده است، که امیدواریم تا پایان سال 1410 شاهد مقاوم سازی کلیه واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان باشیم.

وی خاطر نشان کرد: این نهاد در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز حدود 2 هزار واحد مسکونی در دست اجراء و 1343 واحد به مساحت ۱۶۳ هزار و مترمربع در دست طراحی دارد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر