logo
امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۵
[ شناسه خبر : ۳۵۰۶۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
مسئول مرکز فضای مجازی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان:

پیروزی در جنگ شناختی نیازمند ارائه هنرمندانه داشته‌هاست

پیروزی-در-جنگ-شناختی-نیازمند-ارائه-هنرمندانه-داشته‌هاست
مسئول مرکز فضای مجازی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان گفت: در جبهه پر هیاهوی جنگ نرم و شناختی باید بتوانیم داشته‌ها و نظام ارزشی خود را با تبیین، روشنگری و هنرمندی عرضه کنیم تا به پیروزی برسیم.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» اختتامیه پنجمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج استان زنجان امروز برگزار شد.

بیشتر بخوانید

در این مراسم، مصطفی ملکی، مسئول مرکز فضای مجازی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان اظهار داشت: امروز اهمیت فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست. فضای مجازی در کل زندگی در سیاست، فرهنگ، سبک زندگی و امنیت تاثیر گذاشته است. 

وی با بیان اینکه فضای مجازی هم دنیای پر هیایو و پر غوغا است هم میدان جنگ است، گفت: میدان جنگ جغرافیای فیزیکی به میدان جنگ جغرافیای ذهنی تبدیل شده است. به عبارتی جنگ امروز جنگ در عرصه شناختی است، که علاوه بر ارائه راهکار، راهبراد نیز ارائه می‌دهد و بر اساس همین راهبرد‌ها، تولید رفتار می‌کند.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با اشاره به اینکه شاید در گذشته رسانه دست عده محدودی بود، گفت: اما در حال حاضر هر فرد که در جامعه زندگی می‌کند، خود تبدیل به یک رسانه شده و فرد رسانه‌ها زیاد شده‌اند، همین فرد رسانه‌ها در بحث جهت‌دهی و افشاگری نقش مطمئن ایفا می‌کنند.

ملکی با اشاره به اینکه حضرت آقا دستور جهاد تبیین داده‌اند، اذعان کرد: در این جبهه پر هیاهو ما باید بتوانیم داشته‌ها و نظام ارزشی خودمان را با تبیین و روشنگری و هنرمندی نشان دهیم.

وی با بیان اینکه بسیج ظرفیتی را آماده کرده است که بتوانیم از فعالان فضای مجازی جوان در موضوعات فرهنگی، ارزشی و سیاسی و امنیتی استفاده کنیم، گفت: با اینکه توفیقات خوبی در این عرصه ایجاد شده و تولید محتواها مناسب و شبکه‌ بندی‌ها انجام شده و در این راستا گام‌هایی برداشته شده اما نقطه مطلوب نرسیده‌ایم و هنوز فاصله داریم.

وی با اشاره به اینکه حرکت و جنبش وجود دارد، یادآور شد: در این عرصه فکرهای جوان و روحیه‌های با نشاط وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با بیان اینکه در بحث شبکه‌سازی‌ها امسال جشنواره تولیدات محتوای دیجیتال بسیج هم‌راستا با استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها به مدت ۳ روز از ۲۷ دی در دو قالب تیم تخصصی و عمومی برگزار شد، گفت: هدف این است در دنیای رسانه و فضای مجازی بتوانیم یک جبهه فراگیر در استان تشکیل دهیم.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ تیم منتخب شهرستانی در رویداد شرکت کردند، گفت: انیمیشن‌سازی و پویا نمایی، تولید نرم‌افزار‌های موبایلی و اپلیکیشن‌ها و گیم‌ها و بازی‌ها شرکت کننده در رویداد بودند. 

ملکی با بیان اینکه موضوعات مد نظر در بحث تولیدات؛ اوقاف، حفظ ارزش‌ها، راه شهدا و نشر ارزش‌ها با کلیدواژه استان زنجان دیار خط‌شکنان، انتخابات و حضور و مردم، جهاد تبیین بود؛ گفت: بیش از ۱۰۰ اثر در بحث پوستر، تدوین، اینفوگرافی، عکس‌نوشت به دبیر خانه ارسال شد که اثرات برتر این قالب‌ها نیز برگزیده شدند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر