logo
امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۱۹
[ شناسه خبر : ۳۵۰۴۴ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان خبر داد:

ثبت ۶۰‌ هزار هکتار کشت قراردادی در زنجان

ثبت-۶۰‌-هزار-هکتار-کشت-قراردادی-در-زنجان
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: کشت قراردادی بیش از 60 هزار هکتار در قالب بیش از 5061 قرارداد با کشاورزان به ثبت رسیده و از مزایای کشت قراردادی گندم، دانه‌های روغنی کلزا، گلرنگ و کاملینا استفاده خواهند کرد.

<!doctype html>

بیشتر بخوانید

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان، ولی‌اله زمانی در تشریح جزئیات این خبر، اظهار کرد: برای تسهیل در امر کشت قراردادی، مهلت ثبت کشت قراردادی به صورت حضوری و غیرحضوری تا مورخ 15 بهمن سالجاری تمدید شد.

زمانی گفت: تاکنون بیش از 5061 قرارداد کشت قراردادی گندم و دانه‌های روغنی کلزا، گلرنگ و کاملینا در سال زراعی1403–1402 در استان زنجان ثبت شده است.

 مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان افزود: کشت قراردادی بیش از 60 هزار هکتار در قالب بیش از 5061 قرارداد با کشاورزان به ثبت رسیده و از مزایای کشت قراردادی گندم، دانه‌های روغنی کلزا، گلرنگ و کاملینا استفاده خواهند کرد.

 زمانی با بیان اینکه خرید محصول و پرداخت به موقع وجه محصول خریداری شده به تولیدکنندگان طبق قرارداد امکان پذیر است، ادامه داد: یکی دیگر از مزایای کشت قراردادی، پرداخت مبلغ 150 هزارتومان به ازای هر تن کرایه حمل گندم به کشاورزان از مزرعه تا مراکز تحویل‌گیری است.

وی عنوان کرد: کشاورزان در مرحله اول میبایست با مراجعه به مرکز جهاد کشاورزی در سامانه پهنه‌بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی، اطلاعات خود را در سال زراعی 1403-1402 ثبت کنند و با نصب برنامه کاربردی کشاورزی قراردادی با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه هوشمند دارای سیستم عامل اندروید، بر اساس کد ملی و شماره همراه اول متعلق به خود از طریق نشانی GTC.ir قابل دسترس است.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر